نمایش نوار ابزار

زندگینامه

جلال جلالی‌زاده نماینده اسبق کرد و اهل سنت مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس ششم و تنها عضو شورای مرکزی اهل سنت جبهه مشارکت ایران اسلامی است.

دکتر جلالی زاده استاد دانشگاه تهران، دبیر شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد و عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ومدیر مسئول سابق هفته نامه سیروان است.

دکتر جلال جلالی‌زاده ۱۳۳۹ در روستای گلین از توابع سنندج در یک خانوادۀ روحانی متولد شد. در دوران کودکی دروس عربی و دینی را نزد مرحوم پدرش حاج علی جلالی‌زاده خواند. در سال ۱۳۵۲ در امتحان متفرقه ششم ابتدایی شرکت کرد و قبول شد و در همان سال دیپلم گرفت. در سال ۱۳۶۲ در دانشگاه تهران رشتۀ الهیات پذیرفته شد و در سال ۱۳۶۶ برای کارشناسی ارشد در رشتۀ فقه و مبانی حقوق پذیرفته شد و در همان سال در دانشگاه رازی استخدام شد. در سال ۱۳۷۲ در امتحان دکتری پذیرفته شد و در سال ۱۳۷۶ با نوشتن اصولیان کرد و نقش آنان در تحول علم اصول فارغ‌التحصیل شد. در سال ۱۳۷۶ معاون پژوهشی دانشگاه کردستان، ۱۳۷۷ تا ۱۳۷۸ عضو شورای سنندج، ۱۳۷۹ از سوی مردم به عنوان نمایندۀ مردم سنندج انتخاب شد. از سال ۱۳۷۹ عضو شورای مرکزی جبهۀ مشارکت و پس از آن دبیر شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد می باشد. ایشان در حال حاضر استاد دانشگاه تهران و عضو هئیت علمی گروه فقه و حقوق شافعی دانشکدۀ الهیات دانشگاه تهران می باشد. وی از دوستان و یاران نزدیک بهاالدین ادب دیگر نماینده سنندج در مجلس ششمبود.

جلالی‌زاده از اعضای موسس حزبی می‌باشد که در اوایل سال ۱۳۸۴ با عنوان جبهه متحد کرد با همکاری جمعی از فعّالان سیاسی و فرهنگی کُرد بنیان نهاده شد.

*ویکی‌پدیا

دیدگاه ها