نمایش نوار ابزار

فضای مجازی باعث بی تفاوتی مردم نسبت به کتاب شده است

به گزارش خبرنگار مهر، جلال جلالی زاده ظهر پنجشنبه در نخستین جشنواره خیرین کتابخانه ساز استان کردستان که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: کتاب امروز در جامعه  یک نیاز است و تاثیر گذارترین چیزی که امروز می تواند بر مردم اثر بخشی داشته باشد کتاب است.

وی ضمن اشاره به اینکه خیرین می توانند بسیار در بحث توسعه کتاب تاثیر گذار باشند، افزود: خیرین حوزه کتاب دارای جایگاه والایی هستند چرا که این اقدام آنها برای همیشه باقی خواهد ماند و در کنار این مهم باعث توسعه فرهنگی جامعه می شود و به همین دلیل خیرین کتابخانه ساز باید به شان و جایگاه خود افتخار کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه خدمت به کتاب خدمت به فرهنگ و تمدن است، یادآور شد: خیرین کتابخانه ساز و انجام کارهای خیریه درباب کتاب در راستای وقف اسلامی است.

وی گفت: هیچ  تمدنی بدون کتاب نمی تواند سر بگیرد و اگرخواهان این مهم هستیم که تمدن اسلامی را رونق بدهیم باید بیشتر به کتاب توجه کنیم و در راستای اعتلا این حوزه در سطح جامعه تلاش بیشتری از خود نشان هیم.

جلالی زاده با اشاره به اینکه، هنوز فرهنگ حمایت از هنرمندان و اهالی فرهنگ جای نیافتاده است، بیان کرد: نویسندگان کُرد از لحاظ شرایط مالی بسیار در تنگنا هستند و این مهم می طلبد که خیرین در این راستا بیشتر به نویسندگان توجه کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه متاسفانه کتاب و کتابخوانی  و بحث خیرین فرهنگی در حال فراموشی است، اظهار کرد: امروزه دنیایی مجازی کمی بحث کتاب خوانی را تحت تاثیر خود قرار داده است ولی باید این مهم را یادآور شویم که هیچ چیزی در دنیا نمی تواند جای کتاب را بگیرد چون رشد و توسعه هر جامعه از نقاط مختلف بستگی به ارزش نهادن به کتاب و کتابخوانی است.

وی ضمن اظهار خرسندی از برگزاری جشنواره خیرین کتابخانه ساز در استان کردستان، اظهار امیدواری کرد که زمینه برای برگزاری برنامه ها و فعالیت های این چنین بیشتری در جامعه فراهم شود تا جامعه به سوی تعالی حرکت کند.

جشنواره خیرین کتابخانه ساز به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان و انجمن خیریه کتابخانه ساز استان و برای اولین بار با حضور جمعی از خیرین برگزار شد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها