نمایش نوار ابزار

عارف محوریت اصلاح‌طلبان در مجلس است

896789687جلال جلالی زاده نماینده مجلس ششم :
تشکیلات، حزب یا جناح است که آدم‌ها را به عنوان یک برند یا چهره مطرح می‌سازد ولی در این بین شخصیت خود افراد هم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. احزاب با توجه به همین ویژگی‌های افراد است که بر روی آنها سرمایه گذاری و چهره‌ها را مطرح می‌کنند. اینکه دکتر عارف توانسته در میان جریان اصلاح‌طلب به عنوان یک چهره ، خود را معرفی کند هم ناشی از همین موضوع است . عارف از گذشته با توجه به اینکه معاون اول رییس جمهور اصلاحات بوده و در کار خود نیز انسان موفقی ارزیابی می‌شود، زبانزد اصلاح‌طلبان بوده است .
مطمئنا کسی عمل مثبت دکتر عارف را در انتخابات ۹۲ نمی‌تواند از یاد ببرد زمانی که به نفع آقای روحانی کنار کشید نظر مردم را به خود جلب کرد و همین موضوع برای او ماندگاری بسیار مثبتی ساخت .
قطعا ورود دکتر عارف به صحنه انتخابات مجلس آن هم با توجه به جایگاه ویژه و مقبولیتی که او میان مسئولین و چهره‌های اصلاح‌طلب دارد، می‌تواند در وحدت بخشی و اتحاد میان جناح‌های مختلف اصلاحات بسیار موثر و مهم باشد.
من معتقدم که یک شخص به صورت انفرادی نمی‌تواند نقش مهمی را در مجلس داشته باشد اما وحدت و هماهنگی بین جبهه اصلاحات می‌تواند از عارف، جایگاه ویژه‌ای بسازد و البته طیف جریان چپ را هم در مجلس، کاراتر کند.
با توجه به اینکه عارف در میان اصلاح‌طلبان و جامعه شخصی با میزان محبوبیت و نفوذ بالاست در حقیقت او می‌تواند در قوه مقننه به عنوان محور اصلاح‌طلبان نقش داشته باشد.
اما در این باره که عارف در مجلس آینده چه سرنوشت یا جایگاهی خواهد داشت باید گفت این موضوع بسته به ترکیب مجلس آینده است. اگرمجلسی با اکثریت اصلاح‌طلبان داشته باشیم قطعا آن نهاد قانونگذاری در انجام امور و تصویب قوانین مترقی و موردنیاز گام برخواهد داشت و از سویی در همراهی با دولت و حل مشکلات مردم و افزایش توسعه اقتصادی و آزادی‌های اجتماعی مردم بسیار موثر خواهد بود.

روزنامه آفتاب یزد چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۲ شماره۴۵۰۶

telegram-dr-jalal-Recovered

مطالب مشابه
دیدگاه ها