نمایش نوار ابزار

شهادت عمر بن خطاب و آغاز سال هجری

8563786378هر چند در اسلام و سنت پیامبر صلي الله علیه وسلم چیزی به نام سالگرد و مرثیه خوانی نبوده است، اما یاد بزرگان و ذکر اعمال صالح آنان برای الگو قرار دادن و اقتدا به سیره ی آنان قطعا برای آیندگان لازم است. در همین تغییر سال هجری قمری که جزء تلاش های خلیفه دوم بوده هر سالی که تقویم عوض شود خود به خود نام ایشان همراه با ذکر شهادتشان ما را به یاد او می اندازد و مخصوصا مسأله ی فلسطین، راستی اگر امروز عمر زنده می بود صهیونیست های خبیث می توانستند این گونه به مسجد الاقصی دهن کجی کنند؟؟

عمربن خطاب ۱۳ سال پس از پیامبر صلي الله علیه وسلم به دنیا آمد . اهل سواد، ورزش، شاعر، نسب شناس، بلیغ، خوش بیان و سفیر قومش بود. دین اسلام را تقلیدی نپذیرفت، اهل اجتهاد و تجدید بود. دیوان را ایجاد و قوه ی قضائیه را از مجریه جدا و ابودرداء را قاضی مدینه کرد . مصلحت را بر فتاوا حاکم و اعلام کرد هرکه کجی را در من می بیند، مرا راست کند و بدوی و زن او را از ادامه ی خطبه باز می داشتند و حاضر نشد پسرش جانشین او شود .

از این که قرآن سخنانش را تأیید می کرد دچار غرور نمی شد و پیامبر صلي الله علیه وسلم می گفت : بعد از من حق با عمر است، هر جا باشد.

عمر کسی بود که می گفت: اگر در دور ترین نقطه مملکت حیوانی تلف شود، من مسئولم و او اولین کسی است که از استاندارانش پرسید: از کجا آورده اید؟

و این خلیفه عادل توسط تروریستی از ایران به شهادت رسید و ابو لؤلؤ نه تنها سنت سیئه خلیفه کشی را بنا نهاد، بلکه لکه ننگی بر تاریخ ایرانیان گذاشت که ناسازگار با خلق وخوی ایرانیان است.

نویسنده: دکتر جلال جلالی زاده

برای عضویت در کانال رسمی پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلال جلالی زاده در تلگرام روی لینک زیر کلیک نموده و سپس گزینه عضویت (Join) را بزنید.

https://telegram.me/jalaljalalizadeh

مطالب مشابه
دیدگاه ها