نمایش نوار ابزار

حزب باد مانع توسعه ی کشور

473634765تیتر یک روزنامه آفتاب یزد امروز تعجب بسیاری از کارشناسان و تحلیل‌گران سیاسی و فعالان رسانه‌ای را برانگیخته است. این تیتر جسورانه -که برخی نمایندگان که قبلا با دولت مخالف بودند اما در آستانه انتخابات مجلس در اسفندماه از هم اکنون تغییر رویه داده اند را مخاطب قرار داده است- در حقیقت عنوان یادداشت یکی از نمایندگان اصلاح طلب مجلس ششم است.

جلال جلالی زاده نماینده مجلس ششم و استاد دانشگاه در یادداشتی برای روزنامه آفتاب یزد عنوان کرده است که یکی از موانع توسعه و تحقق شعارهای اصلاحات، وجود انسان‌های نان به نرخ روز خور و فرصت طلب می داند. به گفته جلالی زاده: این افراد در جامعه حضور دارند و در بزنگاه‌های حساس به رنگ‌های مختلف درمی‌آیند و هم بر سر ملت و هم بر سر احزاب و گروه‌های مختلف اصلاح‌طلب کلاه می‌گذارند. به طور مثال در ایام ریاست جمهوری احمدی‌نژاد جلسات «بنیاد باران» به دلیل فشارهای سیاسی موجود با حدود ۱۰ تا ۱۵ نفر عضو تشکیل می‌شد. اما در همین جلسه اخیر بنیاد باران حدود ۶۰۰- ۵۰۰ نفر حضور یافتند و برخی از حضار هم «حزب بادی» بودند و منافعشان ایجاب می‌کرد تا در این جلسه حاضر باشند.اما به نظر من نباید کسانی که واقعا دغدغه و درد ملت را دارند و به دنبال ترقی و توسعه کشور هستند به این افراد اجازه ابراز وجود بدهند که این افراد از سادگی وصداقت مردم و صداقت اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان استفاده می‌کنند و منافع مردم را به خاطر منافع خودشان زیرپا می‌گذارند. این امر علاوه بر پایمال کردن حقوق مردم باعث تضییع حقوق اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان واقعی نیز می‌شود و همین طور باعث بدبین شدن مردم به آن طیف و جناح سیاسی می‌گردد. یعنی کسانی که در قامت اعتدالگرایی و اصلاح طلبی ظاهر می‌شوند و بعد از رسیدن به هدف‌شان همان تفکر غلط خود را دنبال می‌کنند.

من معتقدم که دوره هشت ساله ریاست جمهوری احمدی‌نژاد با انواع و اقسام سختی‌ها و مشکلات برای افراد و چهره‌های سیاسی ایجاد کرد یک غربال خوبی برای جدا کردن افراد مخلص از افراد ناخالص ایجاد شد. به نظر من در این ۸ سال افراد مخلص از افراد فرصت طلب شناخته شدند و در نتیجه در آینده کمتر فرصت ابراز وجود پیدا خواهند کرد. من بر این باورم که باید این افراد افشا شوند عدم افشای این افراد موجب می‌شود تا آنها بر سر سفره آماده حاضر شوند و نان مردم را بخورند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها