نمایش نوار ابزار

جنگ روانی حامیان احمدی‌نژاد برای زنده نگه داشتن نام وی

108378_546حال پرسش اینجاست که آیا تمام سفرها، جلسات، فعالیت‌های احمدی‌نژاد و طرفداران وی در فضای مجازی تنها برای احیای گفتمان انقلاب و ترغیب جوانان به این رویکرد انجام شده و می‌شود؟ آیا نشست‌های پی در پی و سفرهای رئیس جمهور سابق به این شهر و آن شهر برای تبلیغات انتخاباتی خود در سال ۹۶ یا معرفی و شناسایی کاندیداهای مورد حمایت خویش نیست؟ فعالیت‌های رئیس دولت‌های نهم و دهم درست دو هفته قبل از دور دوم انتخابات مجلس دهم و یک سال و نیم قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ چه مفهومی خواهد داشت؟

جلال جلالی‌زاده، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در گفت‌وگو با «ابتکار» درباره دلایل تحرکات اخیر محمود احمدی‌نژاد اظهار کرد: رئیس جمهوری سابق در مسائل پوپولیستی و عوام‌فریبی ید طولایی دارد. او در بیان کردن شعارهای زیبا و عمل نکردن به آن‌ها تخصص دارد. احمدی‌نژاد به خوبی می‌داند از چه راه‌هایی مردم را فریب دهد.

وی در ادامه افزود: اقدامات احمدی‌نژاد دو حالت دارد یعنی وی با فعالیت‌های خویش به دنبال دو موفقیت است. اولا: می‌خواهد از کاندیداهای هم طیف خود در مرحله دوم انتخابات مجلس دهم حمایت کند. ثانیا: با سفرهایش قصد تبلیغ در انتخابات آتی ریاست جمهوری را نیز دارد.

این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه بعد از انتخابات مجلس فضای امیدوار کننده‌ای برای حل مشکلات اقتصادی در کشور به وجود آمده است، اضافه کرد: احمدی‌نژاد از فضای به وجود آمده و همکاری میان دولت و مجلس نگران و ناراحت است و با آمدن خود به عرصه سیاست قصد دارد امید و انگیزه مردم را نابود کند. وی تصریح کرد: رئیس دولت‌های نهم و دهم در نشست‌ها و سخنرانی‌های خود برجام را تخریب و اقدامات مهم دولت روحانی را بی‌ارزش توصیف می‌کند. یعنی به گونه‌ای در جلسات و همایش‌ها حرف می‌زند که گویی منجی مردم برای حل مشکلات شده است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: احمدی‌نژاد مسبب اصلی تمام مشکلات سیاسی و اقتصادی است که مردم با آن‌ها دست به گریبان هستند. جلالی‌زاده در ادامه به نقش فعالان سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برای روشنگری و شفاف‌سازی در کشور اشاره کرد و افزود: با توجه به اقدامات و تحرکات کاملا پوپولیستی که احمدی‌نژاد به راه انداخته است، امیدوارم نهادهای سیاسی و… برای جلوگیری از بازگشت چنین پدیده‌ای به قدرت اقداماتی را انجام دهند. مشکلات سیاسی، افزایش بیکاری، فقر، اعتیاد و… نتایج عملکرد اشتباه احمدی‌نژاد در دوران ریاست جمهوری وی به وجود آمده است.

وی در ادامه به فسادهای مالی دولت احمدینژاد اشاره کرد و گفت: عملکرد ضعیف و غلط رئیس جمهوری سابق باعث فسادهای چندهزار میلیاردی در ایران شد. نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احمدی‌نژاد قصد دارد منجی کاندیداها و نمایندگان تندرو شکست خورده در مجلس دهم باشد، بیان کرد: اعضای جبهه پایداری و نمایندگان تندرو نتایج اقدامات خودشان را در انتخابات مجلس دهم مشاهده کردند. این افراد به خاطر حمایت‌های بی‌چون و چرای خودشان از احمدی‌نژاد حاضر به ترک قدرت نیستند. بنابراین دیداری که در دفتر ولنجک صورت گرفته غیرانتخاباتی نیست.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی اظهار کرد: احمدی‌نژاد قصد دارد روحانی را مقصر اصلی مشکلات سیاسی و اقتصادی معرفی کند تا از این طریق خودش را پاک و بی‌گناه جلوه دهد. چراکه با وعده یارانه ۲۵۰ هزار تومانی قصد خرید اعتماد از مردم را دارد. وی سفرهای استانی رئیس‌جمهوری سابق را جنگ روانی دانست و گفت: تیم احمدی‌نژاد با این کارها می‌خواهند جریان و نام احمدی‌نژاد را زنده و برقرار نشان دهند تا احمدی‌نژاد از دید و ذهن مردم فراموش نشود.
روزنامه ابتکار ۱۳۹۴/۱/۲۴ شماره۳۴۰۲

مطالب مشابه
دیدگاه ها