نمایش نوار ابزار

جلال جلالی زاده: باید تلاش کنیم سیستم انتخابات به سمت حزبی شدن برود

جلال جلالی زاده بیان کرد: «چگونه شخصی که ادعای نمایندگی مردم ووکالت از آنان را دارد حاضر می شود از نردبان دروغ ، بهتان وهتک شخصیت دیگران بالا رود وچگونه حاضراست حقوقی را که از این راه به دست می آورد به خورد خانواده اش بدهد؟ به نظر من باید همه افراد جامعه باید تلاش کنند که مثل کشورهای دیگر سیستم انتخابات به سوی حزبی شدن پیش رود تا جایی برای این رفتارهای ناجوانمردانه نماند.»
جلال جلالی زاده فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی شرایط سیاسی کشور را اینگونه تحلیل کرد و نوشت: « در جوامع غیر دموکراتیک وغیر مدنی که رقابت های درست سیاسی برمبنای شفافیت وتحزب صورت نمی گیرد ، قطعا رفتارهای غیر اخلاقی وناجوانمردانه را به دنبال خواهد داشت. زیرا در این باره منفعت طلبی شخصی ویا قبیله ای وگروهی برمنافع ملی وحزبی ترجیح داده خواهد شد .وچون مسئولیتی متوجه حزب وفرد کاندیدا نمی شود فرصت طلبان وعوام فریبان با تحریک احساسات وتهییج افراد ساده وپاکدل آب را به نفع خود گل آلود خواهند کرد.»
این نماینده اسبق مجلس ششم معتقد است که « اینکه چه عواملی در ایجاد این فضا دخیل است نیاز به یک بررسی کارشناسی وعلمی مفصلی دارد. ولی قطعا بی تقوائی ، بی اخلاقی ، دنیاطلبی وقدرت طلبی پایه های اساسی آن را تشکیل می دهند که زودباوری ، بی دقتی وعدم تحقیق در باره مسائل اساسی جامعه به مواد سوختی آن تبدیل وزمینه احتراق وجدان ، هویت وسلامت نفس جامعه را فراهم می سازد.»
جلالی زاده در ادامه این نکته را بیان کرده است که « چگونه شخصی که ادعای نمایندگی مردم ووکالت از آنان را دارد حاضر می شود از نردبان دروغ ، بهتان وهتک شخصیت دیگران بالا رود وچگونه حاضراست حقوقی را که از این راه به دست می آورد به خورد خانواده اش بدهد؟ به نظر من باید همه افراد جامعه باید تلاش کنند که مثل کشورهای دیگر سیستم انتخابات به سوی حزبی شدن پیش رود تا جایی برای این رفتارهای ناجوانمردانه نماند.»
او در ادامه نوشته است: « چند هفته قبل دوستانی از کانال های مختلف به من خبر دادند که گویا عده ای گفته اند : جلالی زاده تایید نمی شود واگر تایید هم شد چنان آبرویش را می بریم که رأی نیاورد. من با شنیدن این سخنان ناراحت نشدم ولی متاسف شدم وگفتم مهم آن است که انسان در نزد خداوند آبرویش نرود وهیچ انسانی معصوم نیست ومن هم ادعای بی گناهی وعصمت نمی کنم اما همیشه به فرصت ونعمت توبه هم شکرگزارم .
احتمال چنین توطئه ای را به صورت آشکار وبی مهابا نمی دادم ولی از دوهفته قبل که دیدم افراد معلوم الحال ومجهول الحال در گروه های مختلف شروع به هتاکی وتخریب نمودند صدق مطلب برایم روشن شد. حال اگر فرض کنیم جلالی زاده به جای ترور شخصیتی ترور فیزیکی شد چه نفعی به شما می رسد ؟ مطمئنا تنها یک نفر نفع می برد نه عوامل وفریب خوردگان.»
این عضو شورای مرکزی حزب اتحاد در ادامه یادداشت خود اینگونه نوشته است که « بیائیم با مردانگی وارد صحنه انتخابات رقابتی شویم خود را در صحنه گزینش مردم قرار دهیم وبه مردم اجازه دهیم خود انتخاب نمایند. ولی تاسف من برای جامعه ای است که به چنان انحطاطی رسیده که کسب کرسی نمایندگی ووکالت مردم متوقف بر آبرو ریزی دیگران وتخریب شخصیت وهتک حریم آنان شده است .راستی ملت های دیگر مانند ژاپن با این شیوه های مورد استفاده ی ما به این موقعیت رسیده اند؟ راستی با این شیوه ها که مخالف آموزه های دینی ، اخلاقی وانسانی است می توانیم مدعی صدور انقلاب وارزش های انسانی به خارج بوده والگو برای دیگران باشیم.؟»
سایت خبری تحلیلی مهرنامه یکشنبه, ۱۰/۱۳/۱۳۹۴ – ۲۳:۳۲
مطالب مشابه
دیدگاه ها