نمایش نوار ابزار

جلالی‌زاده: از رئیس‌جمهوری انتظار داریم نیروهای بومی در کردستان به‌کار گرفته شود

1738768روحانی در سفر به کردستان باید چه کارهایی انجام دهد.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب استان کردستان گفت: از رئیس‌جمهوری انتظار داریم همانگونه که وعده داده بودند قانون اساسی را اجرایی کنند و همچنین در استان نیروهای بومی کرد و اهل سنت را به‌کار بگیرند.

جلال جلالی‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، درباره مطالبات مردم کردستان از رئیس‌جمهوری اظهار کرد: مطالبات همان وعده‌هایی است که روحانی در تبلیغات ریاست جمهوری اعلام کرد و هنوز عملی نشده است.

جلالی‌زاده در آستانه سفر رئیس‌جمهوری به استان کردستان در تشریح مطالبات مردم گفت: انتظار داریم همانگونه که وعده داده بودند قانون اساسی را اجرایی کنند و همچنین در استان نیروهای بومی کرد و اهل سنت را به‌کار بگیرند.

وی افزود: لازم است رئیس‌جمهوری در سفر خود به کردستان مسئله آموزش زبان کردی در مراکز آموزشی استان را پیگیری کنند و همچنین برای بازگشت نیروهای کردی که در خارج از کشور هستند و برای بازگشت نگرانی‌هایی دارند، تدبیری اندیشیده شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به مشکلات جوانان کردستان تأکید کرد: لازم است برای گسترش مراکز اشتغال در استان کردستان اقدامی انجام شود و همچنین نسبت به ایجاد مناطق آزاد مریوان و بانه توجه لازم صورت گیرد. در کنار این، توجه دولت به صنعت گردشگری و جاذبه‌های توریستی استان می‌تواند به پیشرفت استان کردستان کمک کند.

جلالی‌زاده در گفت‌وگو با آنا، درباره علت اینکه «چرا تا به حال سفر استانی رئیس‌جمهوری به استان کردستان انجام نشده است»، اظهار کرد: به نظر می‌رسد از آنجا که تا به حال دولت موفق نشده اقدامی اساسی برای استان کردستان انجام دهد و کار مهمی صورت نگرفته، رئیس‌جمهوری ترجیح داده است تا به حال سفری به کردستان نداشته باشد.

خبرگزاریآنا

دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ – ۰۹:۳۶

مطالب مشابه
دیدگاه ها