نمایش نوار ابزار

انتظارات مردم از دولت روحانی برآورده نشده است

1738768جلال جلالی زاده، نماینده ی سنندج در مجلس ششم و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، می گوید: «اگر با دید کلی نگر و آرمانگرایانه به عملکرد آقای روحانی بپردازیم و در مورد شعارهایی که در ایام انتخابات داد، قضات کنیم؛ نباید کارنامه ایشان را مثبت قلمداد کرد.»

در ادامه نیز می افزاید: «برنامه کاری و توقع ها و انتظارات بسیار زیادی که مردم از ایشان دارند همچنین محدود بودن ایشان در انتخاب وزرا، مشاوران و همراهان که بتوانند بیشتر با آقای روحانی همکاری داشته باشند…».

در بخش دیگری از مصاحبه آمده «روحانی خیلی از کسانی که به او کمک کردند را امروز فراموش کرده است. متاسفانه حلقه اطرافیان روحانی یک حلقه تنگ نظرانه ای است که موجب شده بسیاری از افرادی که برای انتخاب شدن روحانی از هر جهت به او کمک کردند. … حتی در مناصب مهم، روحانی کسانی را برگزید که مخالف روحانی بودند و حتی در ستاد رقبای روحانی فعالیت داشتند. مشخص است افرادی که همفکر روحانی نبوده اند و برای ایشان تلاش نکردند، نمی توانند صادقانه به روحانی کمک و او را همراهی کنند. چون افراد مزور، فرصت طلب و منفعت طلب در هر دولتی تلاش می کنند خود را همرنگ و همراه دولت کنند تا برسد به دولت بعدی.»
جلالی زاده در قسمت های فوق، دغدغه اش نسبت به نالایق بودن اطرافیان روحانی را خیلی صریح مطرح می کند و آن ها را مزور، فرصت طلب، منفعت طلب و تنگ نظر می نامد.
در انتها هم اشاره می کند به هم صدا نبودن مجلس با دولت و این گونه اظهار می کند: «نمی شود در یک حکومت مجلس و دولت مخالف هم باشند. به طور مثال در ترکیه هر حزبی در مجلس پیروز انتخابات است، افراد دولت را معرفی می کند. … به نظر من، باید روحانی تلاش کند یک سنت حسنه در کشور ما برای همیشه وضع شود که همیشه مجلس و دولت همسو باشند چه مجلس و دولت در اختیار اصلاح طلبان باشد و چه در اختیار اصول گرایان.»

منبع: الف به نقل از هفته نامه صدا، شماره ۶۱

****

برای عضویت در کانال رسمی تارنمایدکتر جلال جلالی زاده در تلگرام روی لینک زیر کلیک نموده و سپس گزینه اشتراک (Join) را بزنید.

https://telegram.me/jalaljalalizadeh

 

مطالب مشابه
دیدگاه ها

    Warning: Use of undefined constant redina_comment - assumed 'redina_comment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/jalaljal/public_html/wp-content/themes/barad-new/comments.php on line 11
  • جناب دکتر جلالی زاده با عرض سلام واحترام،
    ضمن اینکه با شما صد درصد موافقم این موضوع را امری طبیعی می دانم. زیرا آقای دکتر روحانی در عین حال که فاقد پایگاه مردمی قابل توجهی بوده وبدین جهت از بدنه وبنیهء جریانات اصلاح طلب ارتزاق نمودند به لحاظ خاستگاه سیاسی بیشتر متعلق به جناح راست و بخش مدرن آن یعنی کارگزاران به شمار می آیند. تعجب نکنید اگر از کارگزاران به عنوان جریانی منتسب به جناح راست یاد می کنم زیرا پدر فکری این جریان یعنی جناب آقای هاشمی رفسنجانی علیرغم ادعای فراجناحی بودنشان ازنظر تاریخی هیچ گاه نتوانسته اند از جناح راست فاصلهء تعیین کننده ئی بگیرند. اگر هم درمقاطعی فاصله ئی محسوس بوده بخاطر دور شدن محافظه کاران از ایشان بوده است نه باالعکس. بنابر این آقای روحانی نه تنها در برخورد با اصلاح طلبان نمی تواند آنچنان که شما انتظار دارید صادقانه عمل کند بلکه همانطور که خودتان هم ذکر فرموده اید سنگینی بار اعطای مسئولیت وپست های کلیدی را به سمت راست کشیده وخواهد کشید. بدیهی است که با عنایت به نزدیک تر شدن انتخابات مجلس وهمجنین ریاست جمهوری ۹۶ سعی خواهد نمود گوشهء چشمی به جریان پُر رای اصلاحات داشته باشد لیکن این موضوع مقطعی وروبنائی خواهد بود. با تبریک حزب جدیدتان و آرزوی موفقیت ودیدار. دکتر سیدی