نمایش نوار ابزار

رد صلاحیت دکتر جلالی زاده

entekhabat49دکتر جلال جلالی زاده ، چهره سرشناس علمی، سیاسی و مذهبی اهل سنت ایران و نماینده ی سنندج ، دیواندره و کامیاران در مجلس ششم  و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی به استناد به ماده ۲۸ انتخابات بند ۱ و ۳ ( اعتقاد و التزام عملی به اسلام و نظام و قانون اساسی و ولایت فقیه ) رد صلاحیت شد.

دکتر جلالی زاده با انتشار یادداشتی، در مورد رد صلاحیت خود نوشت:

اتهام های رد صلاحیت من:
ماده ۲۸ بندهای ۱ و۳
نمی دانم خودم را ساده لوح بدانم یا نویسندگان این ماده را !!!
خوب شما که متر و قیچی در دستتان است تهمتی بنویسید و انگی را بچسبانید که برنده تر و بیشتر در بین افراد جامعه موثر باشد .
اولا اعلام می کنم من ملتزم به اسلامم اما اسلام راستین .اسلام عدالت وصداقت .اسلام طرفدار آزادی و برابری . نه اسلام خرافات و تملق و مداحی. نه اسلام حق کشی و طرفدار ستم و تبعیض.
من طرفدار جمهوری اسلامی هستم که مسئولانش قانونمدار و عادل باشند نه پرورش دهنده بابک ها و خاوری ها. من از جمهوری اسلامی دفاع می کنم نه تنها حق و حقوق مرا بلکه هر دگر اندیش دیگری را به رسمیت بشناسد .
در ارتباط با بند ۳ من قضاوت را به خوانندگان واگذار می کنم من به قانون اساسی وفا دارم یا هیئت های نظارت؟ اصلا جرم من این است که خواستار اجرای قانون اساسی هستم قانونی که اصل های مترقی و مردمی آن سال هاست به بوته فراموشی سپرده شده اند .اتفاقا در یکی از نطق های مجلس ششم گفتم : باید هر وزیری که در محدوده کاری خودش قانون اساسی را اجرا نمی کند باید استیضاح شود .
در ارتباط با ولایت فقیه بگویم : چون ولایت فقیه برآمده از امامت است، هر اهل سنتی بگوید : من معتقد و ملتزم به ولایت فقیه هستم دروغ می گوید. آقای لقمانیان می گفت : در هنگام انتخابات به من می گفتند که شما ملتزم به ولایت فقیه نیستی، من هم در جواب می گفتم تازه سنی می شوم و آن وقت نمی توانید بگوئید که مسلمان نیستم.
در زمان شاه در شوراها و هیئت های مانند نظارت افراد متنفذ و معتمد محل حضور داشتند که هم از شخصیت و جایگاه علمی برخوردار بودند و هم از نفوذ کلام و شناخت لازم اما امروز متاسفانه افرادی در شهر من برای هم شهریانم تصمیم می گیرند که معلوم نیست از کجا آمده اند ، نه مردم آنان را می شناسند و آن ها مردم را .پس حق دارند بر اثر عدم شناخت به مردم تهمت کافر بودن و مرتد بودن را بزنند و به آسانی حق مردم را ضایع کنند .
امید است مسئولان رده بالای نظام نگذارند این آشی که هیئت های نظارت پخته اند بیشتر از این شور شود و فردا بهترین آشپزها نتوانند آن را به خورد مردم دهند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها