نمایش نوار ابزار

گفتگو را به جای خشونت بنشانید

6372863درخواست جمعی از فعالان مدنی کرد ایرانی از رهبران کردستان عراق

جمعی از چهره های شناخته شده ی فرهنگی ، مدنی ، سیاسی وحقوق بشری کردستان ایران با انتشار نامه یی سرگشاده از رهبران واحزاب سیاسی کردستان عراق درخواست کردند تا منافع کردستان را محور قرار دهند و گفتگو را به جای خشونت بنشانند .
متن کامل این نامه که نسخه ای از آن به سایت ملی مذهبی رسیده به این شرح است :

رهبران واحزاب سیاسی در کردستان عراق
با سلام واحترام
دامنه اعتراضات در برخی شهرهای کردستان که متاسفانه جان عده یی را نیز گرفت ما را بر آن داشت تا این چند سطر را از باب برادری با شما عزیزان در میان بگذاریم . نیک واقفید که کردستان در شرایط بس خطیری قرار دارد ، دشمن انسان کشی چون داعش در کمین است واز دیگر سو برخی قدرت ها چشم دیدن این دستاورد تاریخی وسترگ را در این بخش از کردستان ندارند، پس به هر حیلتی دست میزنند تا این دستاورد بزرگ به یغمارود.
رهبران احزاب وجریانهای سیاسی !
ما جمعی از کنش گران مدنی، سیاسی وحقوق بشری در کردستان ایران ضمن اظهار هم دردی با خانواده جان باختگان حوادث تلخ اخیر در کردستان عراق انتظارداریم هر گونه اختلاف سلیقه در چهارچوب عقلانیت سیاسی ومنافع کردستان مورد بحث قرار گیرد . امید است که در پناه آرامش، توسعه همه جانبه کردستان فارغ از تعلقات حزبی مد نظر قرار گیرد .
اسماعیل مفتی زاده، ، حسن امینی، بهرام ولد بیگی، عبدالله سهرابی، جلال جلالی زاده، خالد توکلی، اجلال قوامی ، فردین کمانگر

مطالب مشابه
دیدگاه ها

    Warning: Use of undefined constant redina_comment - assumed 'redina_comment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/jalaljal/public_html/wp-content/themes/barad-new/comments.php on line 11
  • کورش پاسخ به دیدگاه

    سلام کاری بسیار مناسب و منطقی بود