نمایش نوار ابزار

کوردهای عفرین سوریه و نسبت آنها با اسلام را چگونه می بینید ؟

همیشه بدنه جوامع مناطق کوردستانات چه در ایران و عراق و ترکیه و چه در سوریه را مردم مومن و مسلمان تشکیل میدهند و اکثریت این افراد برادران و خواهران دینی ما هستند ..

با توجه به حمله نظامی ترکیه  به مناطق کوردنشین سوریه خصوصا شهر عفرین در استان حلب برآن شدیم که یکی از مشهورترین چهره های جهان اسلام را خدمت شما معرفی کنیم تا با عمق دین داری مردم این سرزمین آشنا شوید

عثمان طه …
مشهورترین خطاط دنیا
کسی که خطش حداقل در خانه یک میلیارد و اندی مسلمان یافت می شود

وی أبو مروان عثمان بن عبده بن حسين بن طه الحلبي الكردي، مشهور به عثمان طه است که در شهر عفرین سوریه متولد شد

این خطاط کورد زبان با نوشتن مصحف مدینه مشهورشد

وی در سال ۱۹۳۴ میلادی ازدواج کرد و صاحب ۷ فرزند شد

پدرش “شیخ عبده حسین طه” امام و خطیب مسجدی در حلب بود،

شیخ عثمان طه  بیش از ۳۰ سال است که در شهر مدینه اقامت دارد و به زبان فارسی نیز تاحدودی تسلط دارد.

عثمان طاها مدرک لیسانس رشته «شریعت اسلامی» را دارد و در زمینه زبان عربی، نقاشی و هنرهای اسلامی نیز دوره‌هایی را گذرانده و مطالعات زیادی نیز داشته است. او اجازه خطاطی را در سال ۱۹۷۳ میلادی از حامد الآمدی اهل کردستان ترکیه دریافت کرد. وی نزد خطاطان سرشناسی همچون محمدعلی مولوی و ابراهیم رفاعی در حلب و محمد بدوی دیرانی در دمشق شاگردی کرد. طاها نخستین بار در سال ۱۹۷۰ میلادی قرآنی را به خط خودش برای وزارت اوقاف و شئونات اسلامی سوریه نوشت. وی از سال ۱۹۸۸ میلادی که به عربستان سعودی مهاجرت کرد، در چاپخانه قرآن کریم ملک فهد، در مدینه مشغول به کار است. قرآن دست خط وی، به دلیل ویژگی‌های زیادی که دارد، در حال حاضر پر تیراژترین قرآن موجود در جهان است.
«عثمان طه» در مورد علت تسلطش بر زبان فارسی می‌گوید: من به خط نستعلیق فارسی علاقه زیادی دارم و هنگام تمرین بر نوشته‌های فارسی، لازم می‌شود که معنای کلمات را بفهمم و الاّ هیچ لذتی نمی‌برم از همین رو فارسی را به تنهایی یادگرفتم. دیگر اینکه استاد «امیرخانی» از ایران، دوست بنده است و من از ایشان و بعضی از دوستان، ضرب‌المثل‌های فارسی زیادی را یادگرفته‌ام.

از الله متعال مسئلت داریم در این فتنه و آشوب سرزمین شام و آتش جنگ مابین “ترکیه  و “گروه های کوردی”
مردم مسلمان و بی پناه عفرین و سایر مناطق را محفوظ بدارد

دیدگاه ها