نمایش نوار ابزار

چرا نباید اهل سنت مدیرکل ارشاد، مدیرکل آموزش و پرورش و رئيس دانشگاه باشد؟

در این کشور پهناور که اقوام مذاهب زیادی را در برگرفته ودر طول تاریخ با هم زندگی مسالمت آمیز داشته اند ،به اندازه این مدت بعداز پیروزی انقلاب ،حساسیت ها بیشتر نشده است وا ین مسئله از سوی خود مردم ،اقوام ویا پیروان مذاهب نبوده است ،بلکه یا ازسوی مسئولان تنگ نظر ضد توسعه بوده ویا کسانی که به نوعی نان مذهب وتعصب را می خورند .

من نمی دانم که یک ایرانی اصیل تا کی باید هزینه تنگ نظری و انحصارطلبی  کسانی را بدهد که برای کشور ،علم وتوسعه پشیزی ارزش قایل نیستند،آخر به من بگویید،اگر سنی وزیر ارشاد شد نگاه کردن به کدام فیلم حرام می شود؟ ویا کدام فیلم مبتذل و آواز مستهجنی در بازار عرضه می گردد؟ ویا کدام کتاب ضد دینی چاپ می گردد؟ وخیلی از مسایل دیگر.
حدود شش ماه است که اداره ی ارشاد کردستان بدون مدیر واز طریق کنترل ازراه دور اداره می شود، دراین مدت ،استاندار ،نمایندگان و فعالان فرهنگی  وهنر ی به دنبال  معرفی یک نیروی بومی  اهل سنتند که قبای مدیریت را بر اندامش بپوشانند،اما متاسفانه موفق نشده اند،راستی مگر مقام رهبری کردستان را استان فرهنگ ننامیده اند؟ چگونه در این استان  وخطه فرهنگ خیز یک فرد شایسته برای مدیریت آن  پیدا نمی شود؟ این عد م اعتماد به کردها واهل سنت مرا به یا داستقلال دانشگاه کردستان در سال ۷۰ انداخت که در آغاز چه مخالفت هایی با نام آن شد ،سپس تا دوسال از طریق کنترل از راه دور اداره می شد واین نداشتن مدیریت چه ضربه ی ناگواری به این دانشگاه تازه تاسیس زد،یعنی در میان همه ی اساتید آن زمان شخص شایسته ی برای اداره دانشگاه نبود واز کرمانشاه اداره می‌ شد.
راستی چگونه شش ملیون رای برای مشروعیت  و مقبولیت نظام حلال است و ارزشمند؟ اما در میان این شش ملیون نفر ،یک آدم شایسته ای برای مدیریت یک اداره یافت نمی شود؟ به نظر نگارنده طرح مسایل خرافی عوامفریبانه که استفاده از اهل سنت موجب رنجش أئمه ویا بزرگان دین است ،در قاموس دین ،اخلاق ،عقل وسیاست پشیزی ارزش ندارد و گویندگان آن هم می دانند که این تنها بازی با الفاظ است ولاغیر ،
پس لازم است آقای روحانی ووزیرانش این نکته را دریابند که بی توجهی به رای اهل سنت وکردها موجب نشود که کردها برای همیشه از صندوق رای واصلاح طلبان خداحافظی نمایند  ،زیرا انسان عاقل دوبار از یک سوراخ گزیده نمی شود.
امیدوار م مسؤولان امر به این نکته توجه نموده ویک کرد اهل سنت اصلاح طلب را به عنوان مدیر کل ارشاد کردستان  منصوب نمایند،

دیدگاه ها