نمایش نوار ابزار

پتروشیمی کردستان یادگار زحمات مجلس ششم

89678687قصه تصویب این طرح به زمانی بر می گردد که آقای مهندس زنگنه از سوی آقای خاتمی به مجلس برای کسب رای اعتماد معرفی شده بود .اما آقای محتشمی و نمایندگان خوزستان به شدت مخالف ایشان بودند و تلاش می کردند تامجلس به ایشان رای ندهد.
با توجه به تنها وزیر کرد بودن آقای مهندس زنگنه به آقای مهندس آستانه معاون پارلمانی گفتم جلسه ای در دفتر وزیر تشکیل دهید تا نمایندگان کورد را برای شرکت در این جلسه دعوت کنم. فردای آن روز برای شام حدود ۲۸ نفرازنمایندگان کورد دردفتر وزیر حضور پیدا کردند و چون اینجانب بانی جلسه بودم از سوی نمایندگان به عنوان مجری و سخنگوی جلسه انتخاب شدم و خطاب به آقای زنگنه گفتم جنابعالی چند سال است وزیر هستید اما برای مناطق کردنشین کاری نکرده اید ولی ما تلاش می کنیم که مجلس به شما رای دهند. اما در این دوره شما باید تلاش کنید کاری برای مناطق کرد نشین انجام دهید.
سپس مهندس زنگنه به ایراد سخن پرداخت و گفت عین همین سخن شما را پدرم به من گفته، اما من به شما قول می دهم که لوله کشی گاز پلی اتیلین را از ماه شهر تا ماکو انجام دهم و در شهرهای ایلام، کرماشان، سنندج و مهاباد چهار پالایشگاه پتروشیمی تاسیس کنم.
پس از کسب رأی اعتماد بالا این قضیه در هیئت دولت مطرح و با پیگیری های آقای رمضان زاده و بعد از مدت کمی کلنگ این طرح ها بر زمین زده شد اما متاسفانه علی رغم پول های کلان در دولت مهرورزی این پروژه به بهره داری نرسید، اما بحمدالله امروز نتیجه این تلاش را در دولت تدبیر و امید در سنندج دیدیم و همه نمایندگان کرد شاهد این مذاکرات و وعده ی آقای مهندس زنگنه در آن شب به یاد ماندنی هستند و امروز این وعده محقق شد. (آگر ملیجک. …..) آن را به خود نسبت ندهد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها