نمایش نوار ابزار

پتروشیمی کردستان، یادگار مجلس ششم

داستان تاسیس پتروشیمی کردستان از این قرار است که هنگام کسب رای اعتماد وزرای آقای خاتمی در مجلس ششم برخی از نمایندگان مانند اقای محتشمی، و نمایندگان خوزستان به شدت با اقای زنگنه مخالف بودند و حتی درگیری لفظی دربین مرحوم ططری و محتشمی دراین باره پیش امد.

چون اقای زنگنه تنها وزیر کرد و در منطقه غرب کشوربودند می بایست از ایشان حمایت می کردیم در این راستا من با اقای مهندس استانه معاون پارلمانی وزیر نفت صحبت کردم که فردا شب در دفتر وزیر جلسه ای تشکیل بده تا  نمایندگان کرد را به دفتر وزیر دعوت کنم تا بتوانیم با هماهنگی و همدلی از اقای زنگنه حمایت کنیم .

من هم همه نمایندگان کرد در همه مناطق از نمایندگان خراسان شمالی ودیگر شهرهایی که نمایندگانشان مانند زاهدان و سیاهکل و اندیمشک اصالتا کرد بودند دعوت کردم که بیشتر از سی نماینده جز ملیجک بیجار در جلسه حضور یافتند و چون بانی جلسه من بودم اقای مهندس زنگنه مدیریت جلسه را به بنده واگذار کردند.من هم در اغاز جلسه خطاب به ایشان گفتم :جناب عالی بیش از بیست سال است وزیر هستید وکاری برای مناطق کردنشین انجام نداده اید. اما این دوره انتظار می رود که جبران بکنید وما تلاش،می کنیم که حمایت ،نمایندگان را  ازشما  جلب بکنیم.
مهندس زنگنه گفت:عین همین سخن شمارا پدرم به من گفته که شما برای منطقه غرب کشور کاری انجام نداده اید.ولی به شما قول می دهم در صورت رای اوردن خط لوله کشی گاز پلی اتیلن را از عسلویه تا ماکو بکشم ودر شهرهای ایلام ،کرماشان،سنندج ومهاباد ،چهار پالایشگاه پتروشیمی بسازم .
مهندس،زنگنه رای،اورد،وبه وعده های خودش عمل کرد که فردا شاهد افتتاحیه این پالایشگاه هستیم که امیدوارم منشأ خیر وبرکت واشتغالزایی برای مردم استان شود.
اما نکته مهمی که دراینجا لازم به ذکر است و باید مسئولان به آن توجه نمایند . مبادا پتروشیمی به سرنوشت نیروگاه دچار شود که پس از ان همه پیگیری و تاسیس آن که امید می رفت موجب رفع بیکاری واشتغال برخی از جوانان بیکار شود امروز محل جذب نیروهای مهاجر غیر بومی شده  که نه تنها باری از استان کم نکرده بلکه موجب نارضایتی بیشتر مردم استان شده است.
امید است مسئولان استان با توجه به مشکلات فراوان بیکاری و فقر  و مهاجرت در استان اگر کارخانه یا کارگاهی در استان  ایجاد می شود اولویت را به نیروهای بومی بدهند نه دیگران.

دیدگاه ها