نمایش نوار ابزار

پاسخی به امام جمعه محترم و عدالت طلب رودبار

از زمان های گذشته گفته اند: عدم القدره عصمه، ما باورمان نمی شد وچون من خودم در یک خانواده ی روحانی پرورش یافته ام، فکر می کردم روحانیان یا ملبسان به لباس عالمان دینی طابق بالنعل و کپی برابر با اصل پیامبرندو با توجه به مطالعه سیره و سنت حضرت، گفتار و کردارشان عین گفتار کردار حضرت و الگوی کامل برای مسلمانان و امت اسلامی و حتی غیر مسلمانان می باشند، اما هر روز که سپری می شود می بینیم کپی برابر با اصل نیست، بلکه یک کالای جعلی است که از استانداردهای لازم برخوردار نیست و نمی تواند ویژگی ها و مزایای کالای اصلی را داشته باشد.

هیچ کس و هیچ فردی چه انقلابی و غیر انقلابی گمان نمی کرد که سرنوشت این انقلاب عظیم به اینجا منتهی شود و تفاوتی در بین انقلابی زجر کشیده با قاعدین بی درد و انقلاب دزد نباشد.

من خودم و خانواده ام با این تصور که جامعه ی ما جامعه ی مدنی می شود و در بین عرب و عجم و سیاه و سفید تفاوتی نمی ماند مسیر انقلاب را بر گزیدیم و هزینه های زیادی را هم متحمل شدیم و نه مثل بعضی از خدادادگان که تنها بر سر سفره نشستند و از سفره ی رنگین انقلاب می خورند عربده هم می کشند.

آقای امام جمعه ی رودبار که نمی شناسمت و اگر انتساب این گفته به شما صحیح باشد قطعا فرد عادلی نیستی، می دانی یکی از وظایف عالمان و رهبران دین قیام به قسط و تلاش برای اجرای عدالت در جامعه و مخالفت با ظلم و استکبار ستیزی و گواه شاهد بودن است.

جناب عالی به من بگویید، جناب عالی نه در کل ایران و تنها در استان گیلان که شاهد هستید چند بار نسبت به تبعیض و بی عدالتی درباره اهل سنت اعتراض نموده اید؟ لابد می گویید: چون اهل سنت باطل و شیعه برحق و بهشتی هستند، پس نباید از هیچ گونه حق و حقوق برخوردار باشند. جناب استاد این لاطایلاتی که در ادبیات اموی ها و صفوی ها رایج بود امروز در قاموس کتاب و سنت و حقوق بشری پشیزی ارزش ندارد، با اینکه در حکومت بنی امیه چنان نسبت به اهل ذمه تسامح و تساهل معمول بود که مسیحیان آرزو داشتند در جوار حکومت مسلمانان زندگی کنند.

امروز استفاده از واژه های مذهب حقه برای تضییع حقوق دیگران چنان بی ارزش و پیش پا افتاده است که حتی کودک دبستانی که با ابزارهای جدید اطلاع رسانی آشناست، به کارگیری آن ها را به ریشخند می گیرد.

امروز کسی برای بر حق بودن سنی و شیعه تره خرد نمی کند، سوداگری مذهبی مدت های مدیدی است که از رواج افتاده است، زیرا هم مردم از رشد عقلی برخوردارند و هم از شنیدن خرافات و اباطیل خسته شده اند، امروز مردم به دنبال دینی هستند که خدایش مظهر عدل است و پیامبرش نماد رحمت و خلیفه و امامش برهان فضیلت و کرامت است که به خاطر تعرض به یک زن یهودی از خدا طلب مرگ می کند، اما مدعی جانشینیش لشکر خانواده ی شهدا را برای مبارزه با عدالت احقاق حق بسیج می کند،

کاش ما هم در کردستان امام جمعه ای مانند شما را می داشتیم که (نه مثل شما در مقابل تحقق عدالت ) خانواده ی شهدا را نه برای مخالفت با انتصاب های ناحق و یا انتصاب اهل تشیع در مناطق اهل سنت بلکه برای دفاع از حقوق خودشان و بی مهری هایی که در حق آنان انجام می شود بسیج می کرد.

آیا شما از پاسخ مقام معظم رهبری به مولانا عبدالحمید خبر دارید که چه پاسخ قانع کننده ای درباره ی رفع تبعیض داده بودند؟

چگونه ممکن است امام جمعه ای از بیانات و فرامین رهبر نظام بی اطلاع باشد؟ و یا اطلاع دارد اما مخالفت می کند؟ آیا می دانید جناب آیه الله قربانی امام جمعه ی مرکز استان که از شما بیشتر نسبت به مسایل واقف است مخالفت نکرده است؟

آیا نامه ی امام علی به مالک اشتر را خوانده اید؟ که می فرماید: مردم دو دسته اند یا برادر دینی شما هستند یا در آفرینش با شما برابرند و با شهروندان مهربان باش و نسبت به آنان مانند درنده مباش، داد خدا و مردم را از آنان بده و اگر داد آنان را ندهی ستمکاری!!! و هر کس بر بندگان خدا (نه اهل سنت یا اهل ذمه) ستم کند، خداوند به جای بندگانش دشمن او بود، هر کس خداوند با او دشمن بود حجت را باطل می گرداند و او با خدا در حال جنگ است تا دست بکشد و یا توبه کند و هیچ چیز مانند ستم نعمت خدا را ازبین نمی برد و کیفرش را نزدیک نمی کند، چون خداوند دعای ستمدیدگان را می شنود و در کمین ستمکاران است.

کاش این طلبه ها نهج البلاغه را می خواندند و می دانستند که در قاموس علی اسدالله که اینان خود را به او منتسب می نمایند چقدر ستم و تبعیض منفور است و چقدر شدید علی مرتضی مخالف نابرابری در جامعه است.

آقای امام جمعه آیا واقعا زشت نیست که در میان پانصد هزار نفر ایرانی طالشی از اول انقلاب تا کنون بخشداری منصوب نشود، اما در کفرستان فرنگ ما شاهد واگذاری وزارت خانه ها و … به مسلمانان باشیم؟

راستی می دانی هرجا عدالت وجود دارد.، اسلام در آنجاست و اسلام در سرزمینی که ظلم باشد وجود ندارد؟

راستی تاکنون……….. چند بار امامان جمعه و خانواده های شهدای اهل سنت نسبت به تضییع حقوق مردم و مخالفت با انتصاب نیروهای اهل تشیع در منطقه حتی رئیس اوقاف که حق روحانیت اهل سنت است مانند شما تهدید به بسیج نیروها و واکنش نموده اند؟

دیدگاه ها