واعظی فراموش کرده که اگر حمایت اصلاح‌طلبان نبود اصلا جایگاه فعلی را نداشت | جلال جلالی‌زاده
نمایش نوار ابزار

واعظی فراموش کرده که اگر حمایت اصلاح‌طلبان نبود اصلا جایگاه فعلی را نداشت

همچنین جلال جلالی زاده دیگر فعال اصلاح‌طلب در گفتگو با فرارو عنوان کرد: «به عقیده من مشکل عمده آقای واعظی با اصلاح‌طلبان این است که ایشان گرایشات اصولگرایانه دارند. ایشان باید بدانند که اگر اصلاح‌طلبان نبودند و در انتخابات با تمام وجود از آقای روحانی حمایت نمی‌کردند الان ایشان در این جایگاه حضور نداشتند. من احساس می‌کنم ایشان اصلا فراموش کرده که حضورشان در این جایگاه به واسطه همین تلاش‌ها و اقدامات اصلاح‌طلبان است.»

وی افرود: «البته من فکر می‌کنم ایشان تحلیل درستی هم از دوران انتخابات ندارند. وگرنه اگر یک فرد با تجربه و کارکشته در عرصه سیاسی بودند به خوبی می‌دانستند که چه در سال ۹۲ و چه در سال ۹۶ این اصلاح‌طلبان بودند که با حمایت‌های خود زمینه ساز پیروزی آقای روحانی در انتخابات شدند که الان آقای واعظی به عنوان رئیس دفتر ایشان فعالیت می‌کند. هرچند من فکر می‌کنم که آقای واعظی الان مشغول آینده نگری هستند و دوست ندارند از عرصه سیاسی و قدرت حذف شوند. ایشان سعی دارند با ایستادن در برابر اصلاح‌طلبان آینده سیاسی خود را تضمین کنند.»

او تاکید کرد: «به نظر من امثال آقای واعظی افراد آینده نگری هستند و می‌دانند که با توجه به این ندانم‌کاری‌ها و اشتباهات دولت فعلی، بعید نیست که در آینده یک جریان دیگر قوه مجرییه را در اختیار بگیرد. زیرا قاعدتا هرچند دیگران سود این سومدیریت را می‌برند، اما قطعا این اصلاح‌طلبان هستند که باید تاوان بدهند؛ بنابراین آقای واعظی منفعت شخصی خود را در تقابل با اصلاح‌طلبان می‌بیند و به همین دلیل است که مداوم سعی می‌کند حساب خود را از آن‌ها جدا کند با بعضا اظهاراتی را مطرح کنند که موجب رنجش اصلاح‌طلبان شود.»

این تحلیلگر مسائل سیاسی افزود: «واقعیت این است که ما امثال آقای واعظی در عرصه سیاسی کشور کم نداشتیم و نداریم. در دوره‌های مختلف افرادی را داشتیم که اصلا تربیت شده بودند که در یک برهه‌های نقش آفرینی کنند و به نوعی در فضای انتخاباتی و غیرانتخاباتی سعی در تخریب رقیبان داشتند و بعد در دولت جایگاه خاصی به دست آورند. نمونه این افراد آقای رحیمی بود که در دوران انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ برعلیه آقای هاشمی فعالیت می‌کردند و بعد هم به عنوان معاون اول انتخاب شدند. دلیلش هم عدم ثبات سیاسی و ضعیف بودن احزاب است که موجب می‌شود افرادی که اصلا شناخته شده نیستند و هیچ کارنامه خاصی ندارند در جایگاه‌های مختلف قرار بگیرند.»

جلالی زاده در پایان گفت: «اما باید در نظر داشت که افرادی مانند آقای واعظی اصلا جایگاهی در افکار عمومی و جامعه ندارند. من حتی معتقدم اگر زمانی افرادی مانند آقای واعظی، نوبخت و برخی دیگر از نزدیکان آقای روحانی تصمیم به حضور در انتخابات بگیرند، همه ان‌ها یک جا حتی نمی‌توانند اندازه یک نماینده تهران رای بیاورند؛ لذا قاعدتا آن‌ها در آینده هم نقش چندانی نخواهند داشت مگر اینکه بتوانند با این قبیل رفتار‌ها که مثلا به اصلاح‌طلبان حمله کنند و آن‌ها را تخریب کنند، برای خود جایگاهی در درون جریان رقیب ایجاد کنند.»
کد خبر: ۳۸۴۷۵۱
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۸ – ۰۴ دی ۱۳۹۷

دیدگاه ها