نمایش نوار ابزار

هدف از هجمه به روحانی چیست؟

1221234_770با توجه به اینکه رئیس‌جمهور فردی است روحانی و حقوق‌دان و هم چنین سال‌های سال در مجلس شورای اسلامی حضور داشته است و هم‌اکنون هم مجری قانون اساسی است نسبت به مسائل روز مملکتی احاطه و اشراف کامل دارد و آگاه به مسائل انتخاباتی است و در وضعیت فعلی پس از برجام، به شرایط کشور و منطقه و جهان بهتر و بیشتر احاطه دارد، می تواند در راستای حقوق حقه مردم ایران مثمرثمر واقع شود. به عقیده من صحبت‌های ایشان مبنی بر اینکه «مجلس خانه ملت است نه خانه یک جناح» و یا «باید مر قانون باشد نه سلیقه» بسیار شایسته و ارزنده بود. رئیس‌جمهور اشاره داشت اگر قرار باشد تنها یک دیدگاه و فکر حاکم باشد اصلا نیازی به انتخابات نیست و یک دفعه بگویند ۲۹۰ نفر از یک جناح سیاسی وارد مجلس شوند اما اگر قرار است که انتخابات برگزار شود، ردصلاحیت‌های گسترده را به هیچ وجه نمی‌توان زمینه‌ساز یک انتخابات سالم ودرست تلقی کرد. در هر صورت انتخاب و انتخابات قطعاً در میان گروه‌های رقیب باید صورت گیرد. بنابراین دکتر روحانی هم موظف و هم حق قانونی‌اش بود که چنین حرفی را به زبان بیاورد. اگر آقای روحانی بتواند در این موقعیت از حقوق کسانی که به ایشان رای داده اند به عنوان مجری قانون، دفاع کند قطعا از خودش نامی نیک برجای خواهد گذاشت و در آینده نیز در خاطره ها ماندگار خواهد شد. رئیس‌جمهور می‌تواند هم در سخن و هم در عمل به دفاع از حقوق مردم بپردازد تا انتخاباتی پویا و بانشاط با مشارکت حداکثری مردم برگزار شود. در چند روز اخیر هجمه‌های بسیار شدیدی به رئیس‌جمهور وارد شده و سخنان ایشان به انحاء مختلف تحریف گشته است.
تحریف‌کنندگان سخنان دکتر روحانی براساس یک طرح و برنامه‌ از پیش تعیین شده درصدد حذف مقوله انتخابات در ایران هستند چرا که اندیشه دلواپسی و تندروی و تک گویی با گفتگو، تفاهم، رقابت و انتخابات هم‌خوانی ندارد.از همین روی این رسانه‌های دلواپس نمی‌خواهند که رئیس‌جمهور حرکتی در راستای احقاق حقوق حقه ردصلاحیت شدگان انجام دهد و از همین روی تمام تلاش این دلواپسان هم دلسرد ساختن دکتر روحانی است و درصدد این هستند که ایشان را در مقابل نظام قرار دهند و حاضر و آماده بر کرسی‌های بهارستان جلوس کنند و هیچ مانعی هم بر سر راهشان قرار نداشته باشد.
با این حال من امیدوارم که آقای روحانی با زبان فصیح و شجاعتی که دارد از حقوق ردصلاحیت شدگان دفاع خواهد کرد و زمینه را برای برگزاری یک انتخابات بانشاط فراهم خواهد نمود.
روزنامه آفتاب یزد شماره۴۵۳۲ یکشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۴

مطالب مشابه
دیدگاه ها