نمایش نوار ابزار

نامه ای به استاندار کردستان

876374638جناب آقای مهندس زاهدی استاندار محترم کردستان
السلام علیکم
با سپاس و احترام

نمی خواستم در این موقعیت خطیر که همه مخالفان اصلاحات و اعتدال با ایجاد موانع و شایعات و عوام فریبی ها و با شیوه های مختلف مردم را از آینده ی روشن و امید بخش نگران و نا امید می سازند چنین نگاشته ای را خطاب به جنابعالی بنویسم اما از آن جایی که پیامبر عظیم الشان اسلام دین را نصیحت و دلسوزی خطاب به خداوند، پیامبر (ص) ،مسوولان و عامه ی مردم دانسته، لازم دیدم از باب امر به معروف و نهی از منکر این مطلب را به جناب عالی گوشزد نمایم هر چند می دانم دلسوزی و عنایات شما نسبت به مردم کردستان نیاز به تذکر ندارد.
غرض از تصدیع ذکر نکته ای بود که یکی از نمایندگان کنونی سنندج پس از چهار سال یادآوری کرده بود و آن درخواست اختصاص سهمیه پنجاه درصد شاغلان پالایشگاه پتروشیمی سنندج به نیروهای بومی بود. با خواندن این خبر بسیار متاسف شدم هم برای خودم و هم برای این نماینده و هم برای مردم استان و مسوولان!!!!
زیرا زمانی که در مجلس ششم با پیگیری های متعدد مجوز تاسیس پالایشگاه پتروشیمی، کارخانه تراکتورسازی و نیروگاه هزار مگاواتی را از مسوولان گرفتم و این مراکز شروع بکار کردند احساس می کردم وظیفه کوچکی را در مقابل موکلانم انجام داده و در نتیجه تعدادی از جوانان بیکار کردستان از آوارگی و سرگردانی در جستجوی کار در شهرهای دیگر رهایی می یابند. اما هنگامی که این درخواست نماینده محترم را از روی ترحم دیدم بسیار متاثر شدم و با خود گفتم : اگر می دانستم که پیگیری های من موجب هجوم نیروهای غیر بومی به استان و آوارگی و مهاجرت بیشتر جوانان استان می شود هرگز چنین اقدامی نمی کردم و امروز از کرده خود پشیمان نمی شدم.
زیرا اگر استان کردستان از بنیه های قوی اقتصادی و مرا کز اشتغالزایی فراوان برخوردار می بود منعی از ورود دیگر هم وطنان نبود. اما امروز که استان ما با مهاجرت صدهزار نفری به ویژه در شهر بیجار مواجه است و هر روز شاهد شنیدن خبرهای ناگوار بر روی مین رفتن کولبران و از دست دادن جان جوانان جویای کار کردستانی در غربت هستیم. می طلبد تا جنابعالی به عنوان مسوول اول استان نسبت به حل مشکل بیکاری و جایگزین کردن جوانان متخصص بیکار کرد در چنین مراکزی اقدامات لازم را انجام داده و در جهت رفع تبعیض و تامین عدالت اجتماعی و تحقق شعار ایران برای همه ایرانیان قدم های لازم را بردارید.
با تشکر

جلال جلالي زاده
نماینده مجلس ششم

مطالب مشابه
دیدگاه ها