نمایش نوار ابزار

نامه ای به استاندار کردستان

876374638جناب آقای مهندس زاهدی استاندار محترم کردستان
السلام علیکم
با سپاس و احترام

نمی خواستم در این موقعیت خطیر که همه مخالفان اصلاحات و اعتدال با ایجاد موانع و شایعات و عوام فریبی ها و با شیوه های مختلف مردم را از آینده ی روشن و امید بخش نگران و نا امید می سازند چنین نگاشته ای را خطاب به جنابعالی بنویسم اما از آن جایی که پیامبر عظیم الشان اسلام دین را نصیحت و دلسوزی خطاب به خداوند، پیامبر (ص) ،مسوولان و عامه ی مردم دانسته، لازم دیدم از باب امر به معروف و نهی از منکر این مطلب را به جناب عالی گوشزد نمایم هر چند می دانم دلسوزی و عنایات شما نسبت به مردم کردستان نیاز به تذکر ندارد.
غرض از تصدیع ذکر نکته ای بود که یکی از نمایندگان کنونی سنندج پس از چهار سال یادآوری کرده بود و آن درخواست اختصاص سهمیه پنجاه درصد شاغلان پالایشگاه پتروشیمی سنندج به نیروهای بومی بود. با خواندن این خبر بسیار متاسف شدم هم برای خودم و هم برای این نماینده و هم برای مردم استان و مسوولان!!!!
زیرا زمانی که در مجلس ششم با پیگیری های متعدد مجوز تاسیس پالایشگاه پتروشیمی، کارخانه تراکتورسازی و نیروگاه هزار مگاواتی را از مسوولان گرفتم و این مراکز شروع بکار کردند احساس می کردم وظیفه کوچکی را در مقابل موکلانم انجام داده و در نتیجه تعدادی از جوانان بیکار کردستان از آوارگی و سرگردانی در جستجوی کار در شهرهای دیگر رهایی می یابند. اما هنگامی که این درخواست نماینده محترم را از روی ترحم دیدم بسیار متاثر شدم و با خود گفتم : اگر می دانستم که پیگیری های من موجب هجوم نیروهای غیر بومی به استان و آوارگی و مهاجرت بیشتر جوانان استان می شود هرگز چنین اقدامی نمی کردم و امروز از کرده خود پشیمان نمی شدم.
زیرا اگر استان کردستان از بنیه های قوی اقتصادی و مرا کز اشتغالزایی فراوان برخوردار می بود منعی از ورود دیگر هم وطنان نبود. اما امروز که استان ما با مهاجرت صدهزار نفری به ویژه در شهر بیجار مواجه است و هر روز شاهد شنیدن خبرهای ناگوار بر روی مین رفتن کولبران و از دست دادن جان جوانان جویای کار کردستانی در غربت هستیم. می طلبد تا جنابعالی به عنوان مسوول اول استان نسبت به حل مشکل بیکاری و جایگزین کردن جوانان متخصص بیکار کرد در چنین مراکزی اقدامات لازم را انجام داده و در جهت رفع تبعیض و تامین عدالت اجتماعی و تحقق شعار ایران برای همه ایرانیان قدم های لازم را بردارید.
با تشکر

جلال جلالي زاده
نماینده مجلس ششم

مطالب مشابه
دیدگاه ها

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.