نمایش نوار ابزار

معیار رأی دادن به کاندیداهای مجلس در کل مناطق کورد نشین

7867677از ایلام گرفته تا ما کو در این سال های طولانی بخصوص در ایام انتخابات مجلس شاهد یک نوع هرج ومرج در انتخاب افراد هستیم که با هیچ معیاری سازگار نیست . نه احزاب کوردی توانسته اند نقشی داشته باشند ونه احزاب ملی .اگر گاهی انتخابات به صورت رقابتی وسالم برگزار شده باشد برخی افراد خوش فکر از صندوق های رای بیرون آمده اند که چون تنها بوده اند در مجلس نتوانسته اند بسیار تاثیر گزار باشند .
علاوه برآن عامل مهمی که موجب شده نمایندگان نتوانند در مجلس موفق باشند هرج ومرج ایام انتخابات وعدم معرفی صحیح اندیشه های ملی ومذهبی ویا وابستگی افراد به احزاب وگروه های شناسنامه دار ملی است.
در این انخابات که در پیش رو داریم ، علاوه بر معرفی هویت کامل فرد با پیشینه ی مثبت واحساس تعلق به جامعه رأی دهندگان است که فرد تا کنون در کدام محافل ادبی ، اجتماعی زوسیاسی ظهور داشته ودر کدام موضعگبری هویت خودرا به طور کامل نشان داده است .
این مطلب بیانگر یک تذکر ویک تنبه برای هر فرد اعم از انتخاب کننده ویا انتخاب شده است که باید صادق وراستگو با خود وبا ملت باشد نه اینکه فردی فرصت طلب ویا منفعت طلب باشد.
معیاری که باید روی آن کار شودآن است : کدام کاندیدا ی کورد تا قبل از آبان ماه امسال یک صفحه مکتوب به زبان کوردی را در کارنامه خود دارد .؟ کدام یک از آنان تا کنون در مطبوعات محلی وملی یک صفحه به زبان کوردی نوشته است؟
اگر نوشته است به ما نشان دهد تا از او حمایت کنیم ؟
وگرنه باید من به کسی که هویت ملی یا مذهبی خودرا فراموش کرده وبرای آن اهمیتی قائل نیست رآی نمی دهم.

*****

برای عضویت در کانال رسمی تارنمایدکتر جلال جلالی زاده در تلگرام روی لینک زیر کلیک نموده و سپس گزینه اشتراک (Join) را بزنید.

https://telegram.me/jalaljalalizadeh

مطالب مشابه
دیدگاه ها

    Warning: Use of undefined constant redina_comment - assumed 'redina_comment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/jalaljal/public_html/wp-content/themes/barad-new/comments.php on line 11
  • صادق تیراندری پاسخ به دیدگاه

    ملاک انتخاب برای هر پستی حتی غیر نمایند گی مجلس باید پیشینه وگذشته شخص باشد کسی که حطی توان دفاع از یک نفر از نزدیکان خود را ندارد چگونه می تواند از یک ملت دفاع کند