نمایش نوار ابزار

مسئولیت و مشارکت

5456465میزان تشخیص شخصیت وتعهد هر فردی نسبت به جامعه اش بر اساس احساس مسئولیت و تلاش های او برای کم کردن رنج و مرارت آن و افزایش شادی و رفاه وسربلندی مردمانش می باشد..هر چه انسان ها به سوی کنج عزلت و انزوا خزیدن آغاز کنند واز مشارکت در تقلیل دردهای جامعه خود را دور نگه بدارند به همان میزان از اصالت انسانی و نقش نشان دادن جایگاه خود در هستی دور می شوند . فرار کردن از حیطه مسئولیت واز صحنه فرار کردن منافی روحیه تکاملی وکمال پذیری فرد در راستای رفتن به سوی آخرین مراحل سعادت فردی وجمعی می باشد .

چه بسیار بزرگانی در طول تاریخ بشری بوده اند که با احساس مسئولیت در برابر ملت در درد ورنج آنان مشارکت نموده و با رهنمود وعمل و تلاش های شبانه روزی در حوزه های مختلف و توجیه مسئولان و مبارزه با قدرت طلبی و خودکامگی و فساد کارگزاران توانسته اند چرخه قدرت را به سوی عدالت وخدمت بچرخانند و کفه ترازوی داد ومساوات را ذسنگین نمایند .
لذا در موقعیت کنونی مسئولیت ومشارکت لازم وملزوم یکدیگراند ، برهمه ی افراد دلسوز ومتعد لازم است با احساس مسئولیت تاریخی در مسائل مختلف وحوادث ووقایعی که می تواند سرنوشت ملت را تعیین کند بویژه در انتخابات مجلس و تشکل های مدنی و هر نوع مشارکتی که می تواند وضع مردم را تغییر دهد مشارکت فعال داشته باشند . زیرا مشارکت مسئولیت را بیشتر نموده و مسئولیت منافع و مصالح حیاتی وطبیعی شهروندان را حفظ می نماید .

دکتر جلال جلالی زاده

*****

برای عضویت در کانال رسمی تارنمایدکتر جلال جلالی زاده در تلگرام روی لینک زیر کلیک نموده و سپس گزینه اشتراک (Join) را بزنید.

https://telegram.me/jalaljalalizadeh

مطالب مشابه
دیدگاه ها

    Warning: Use of undefined constant redina_comment - assumed 'redina_comment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/jalaljal/public_html/wp-content/themes/barad-new/comments.php on line 11
  • عادل پاسخ به دیدگاه

    سلام دکترجان اینجانب با دل و جان ودیده ی منت از کاندیداتوری شما حمایت می کنم و چون بنده فرهنگی هستم و احساس میکنم میتوانم جمع کثیری از فرهنگیان استان را به سمت ستاد انتخاباتی شما سوق دهم لذا از همین الان حمایت و همکاری همه جانبه خود را با شما اعلام میدارم