نمایش نوار ابزار

مجلس دلواپسان به رفع محرومیت مردم کردستان رأی نداد!

kordestanمخالفت مجلس نشینان با لایحه مناطق آزادی تجاری مریوان و بانه بیش از پیش ماهیت فکر و اندیشه و دیدگاه دلواپسان را نسبت به مناطق کردنشین نشان داد. راستی چه می شد اگر به این لایحه رأی مثبت می دادند؟ چه خسارتی متوجه مملکنت می شد ؟ آیا مناطقی که هشت سال در زیز باران بمب و توپ و خمباره ی صدامیان بودند ارزش یک مصوبه را نداشتند ؟
راستی چند هزار تفری که در روز پانزده خرداد سال ۱۳۶۳در حمله نا جوانمردانه بعثیان شهید و مجروح شدند اگر متعلق به شهر دیگری می بودند این گونه با مطالبات بازماندگانشان برخورد می شد ؟
آیا وابستگان و هم فکران دولت مهرورزی که صدای عدالت طلبی آنان گوش فلک را پرکرده بود نمی توانستند به این طرح رأی بدهند ؟ و کام مردمی را که سال هاست تشنه توسعه منطقه و شهرشان می باشند شیرین نمایند؟
به نظر می رسد در آستانه انتخابات مجلس آزمون بسیار خوبی برای جناح راست بود که بتواند آرای مناطق کردنشین و اهل سنت را به صندوق های هواداران و کاندیداهای وابسته به جریان اصولگرا در این مناطق روانه نماید .
اکنون که منویات این جناح نسبت به مردم کردستان روشن شد بهترین تلنگری بود که بر گوش و چشم کسانی زده شد که می گویند :دیدگاه اصلاح طلبان واصولگرایان نسبت به مردم کردستان یکی است .
دلواپسان با این کار خود هم برگ نمایندگان کنونی کردستان را که طرفدار آنان هستند سوزاند وهم موجب هشیاری بیشتر مردم کردستان می شود که فریب افراد وابسته به این جریان تحت عنوان افراد مستقل ویا بی طرف را نخورند وتنها رأ ی به کسانی دهند که شفاف وروشن از بیان دیدگاه های خود واهمه ندارند.
وبرخورد امروز نشستگان بر کرسی های قرمز بهارستان نشان داد نمایندگان مجلس بعدی در کردستان از اصلاح طلبان خواهند بود.

*****

برای عضویت در کانال رسمی تارنمایدکتر جلال جلالی زاده در تلگرام روی لینک زیر کلیک نموده و سپس گزینه اشتراک (Join) را بزنید.

https://telegram.me/jalaljalalizadeh

مطالب مشابه
دیدگاه ها