نمایش نوار ابزار

لاریجانی و ناطق نوری از اصولگرایان بریده‌اند و به سمت اصلاح‌طلبان گرایش پیدا کرده‌اند

جلال جلالی‌زاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب : وجود شخصیتی مانند آقای ناطق در جامعه سیاسی موجب نشاط و شادابی می‌شود ، لاریجانی و ناطق نوری از اصولگرایان بریده‌اند و به سمت اصلاح‌طلبان گرایش پیدا کرده‌اند ، اصولگرایان به این نتیجه رسیده‌اند که به بازیگری جدید در عرصه سیاسی نیاز دارند ، لاریجانی و ناطق‌نوری در آینده با اصلاح‌طلبان ائتلاف می‌کنند

نگام ، سیاسی _ جلال جلالی‌زاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است: لاریجانی و ناطق نوری از اصولگرایان بریده‌اند و به سمت اصلاح‌طلبان گرایش پیدا کرده‌اند و هر چند خود را اصلاح‌طلب نمی‌خوانند اما در موضع‌گیری و رفتارهایشان گاهی علامت‌ها و نشانه‌های اصلاح‌طلبی دیده می‌شود. او همچنین بیان می‌کند مثلث شیخ ناطق نوری، علی لاریجانی و حسن روحانی در آینده علاوه بر اینکه به نفع سیاست کشور است موجب ائتلاف با اصلاح‌طلبان خواهد شد.

تشکیل حزبی به وسیله یاران حلقه اول لاریجانی قطعیت یافته است. آن‌گونه که بهروز نعمتی از افراد عضو هیات موسس این حزب به اعتمادآنلاین گفته آنها در حال تدوین اساسنامه هستند و از همه طیف‌های سیاسی از اصلاح‌طلب گرفته تا اصولگرا در آن حضور دارند و تلاش دارند تا این حزب فراجناحی باشد. شنیده‌ها حکایت از این دارد که علی لاریجانی با تشکیل این حزب موافقت کرده و کارها زیر نظر او در حال انجام است. در این میان صحبت‌هایی هم با شیخ علی‌اکبر ناطق نوری انجام شده است. او قرار است رهبری معنوی این حزب را برعهده داشته باشد که بسیاری این موضوع را بازگشت دوباره او به فضای سیاسی می دانند.
جلال جلالی‌زاده فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» معتقد است که لاریجانی و ناطق نوری از اصولگرایان بریده‌اند و به سمت اصلاح طلبان گرایش پیدا کرده‌اند و هر چند خود را اصلاح‌طلب نمی‌خوانند اما در موضع‌گیری و رفتارهایشان گاهی علامت‌ها و نشانه‌های اصلاح‌طلبی دیده می‌شود. او همچنین بیان می‌کند که مثلث شیخ ناطق نوری، علی لاریجانی و حسن روحانی در آینده علاوه براینکه به نفع سیاست کشور است همچنین موجب ائتلاف آنها با اصلاح‌طلبان خواهد شد.

این روزها بحث تشکیل حزبی از طرف حامیان آقای لاریجانی و با لیدری او مطرح می شود و صحبت این هم هست که شیخ ناطق نوری رهبری معنوی این حزب را عهده دار شود. اگر شیخ ناطق نوری به فضای سیاسی کشور بازگردد با چه اثراتی همراه خواهد بود؟
به نظر من بحث تشکیل حزب و انجام کار گروهی در فضای سیاسی بسیار ارزشمند است و می تواند جامعه را از رکود و سکون خارج کند و نشاط را به جامعه برگرداند. حضور آقای ناطق هم با توجه به وضعیت سیاسی و موضع‌گیری‌های ایشان می‌تواند برای جامعه مفید باشد. تحت هر عنوانی وجود شخصیتی مانند آقای ناطق و بازگشت‌شان باعث یک نوع نشاط و شادابی در جامعه سیاسی می‌شود.
به هر حال به نظر می‌رسد اصولگرایان هم به این نتیجه رسیده‌اند که تشکل‌های گذشته دیگر کارساز نیستند و نیاز به یک نوع بازیگری جدید در فعالیت‌های سیاسی است. با توجه به این وضعیت معتقدم اگر بازگشت آقای ناطق نوری به جامعه با یک نوع نگرش جدید و با تصمیم به ایجاد تحولات در فضای سیاسی همراه باشد، قطعا موثر است اما اگر صرفا این حضور یک مسئله صوری و ظاهری باشد شاید به نفع آقای ناطق هم نباشد.

دیدگاه ها