نمایش نوار ابزار

عدم وجود مرجع ریشه اختلافات بین اصولگرایان است

جلال جلالی‌زاده، کارشناس سیاسی نیز در مورد علل بروز اختلافات درون سازمانی اصولگرایان به «ابتکار» گفت: اصولگرایان پس از فوت عسگراولادی و آیت‌الله مهدوی‌کنی دچار اختلافات درون سازمانی زیادی شدند چراکه در بین آن‌ها فردی که نقش محوری و مرجع داشته باشد، وجود ندارد کمااینکه افرادی همچون لاریجانی نیز در حال جدا شدن از اصولگرایان هستند و این قبیل تصمیمات باعث می‌شود اختلاف و از هم گسیختگی بین آن‌ها بیشتر نمود پیدا کند.

وی افزود: تندروی‌های افراطیون اصولگرا ثابت کرده است که جناح راست به دلیل از دست دادن پایگاه مردمی روز به روز دچار تشدد بیشتری شده و در عین حال همدیگر را متهم به ایجاد این ضعف در بین اصولگرایان می‌کنند تا جاییکه علی‌رغم تلاش بزرگان اصولگرا نتوانستند برای انتخابات آتی حول یک محور قرار گرفته و با حفظ وحدت سنتی خود مانع بروز اختلافات فی مابین شوند.

نماینده مردم اهل سنت مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس ششم تاکید کرد: هم‌اکنون دامنه اختلافات بین اصولگرایان تا اندازه‌ای شده است که نمی‌توانند مانع آگاهی مردم از اختلاف‌نظر ایجاد شده بین اعضای این جناح شوند و بر عدم انسجام بین خود سرپوش بگذارند البته مشابه این اتفاق در تاریخ سیاسی کشور بین سایر گروه‌ها و طیف‌های مختلف سیاسی نیز وجود داشته است.

این فعال سیاسی تصریح کرد: آنچه مسلم است امروز جناح راست شکل هیاتی خود و تبعیت از یک فرد خاص به شیوه سنتی اصولگرایان را از دست داده است و حضور کمرنگ بزرگان این جناح باعث شده که فعالیت‌های سیاسی گروه‌های قدیم و جدید اصولگرا به صورت ناهماهنگ و ناموزون نمود پیدا کند.

روزنامه ابتکار دوشنبه ۱۳۹۴/۹/۱۶ شماره۳۳۱۰

 

*****

برای عضویت در کانال رسمی تارنمایدکتر جلال جلالی زاده در تلگرام روی لینک زیر کلیک نموده و سپس گزینه اشتراک (Join) را بزنید.

https://telegram.me/jalaljalalizadeh

مطالب مشابه
دیدگاه ها