نمایش نوار ابزار

شورای نگهبان و وحدت اسلامی

6387367در هفته وحدت به سر می بریم ، هفته ای که مسئولان جمهوری اسلامی فاصله بین دوازدهم تا هفدهم را به عنوان هفته وحدت اعلام کرده اند تا مسلمین در این هفته با برگزاری مراسم وبازدید از شهرهای همدیگر وتشکیل همایش ها وملاقات علما با یکدیگر زمینه رفع کدورت هارا به وجود آورند وقطعا نهادهای مختلف در جمهوری اسلامی با عملکردشان می توانند در تقویت وتحکیم برادری واخوت اسلامی نقش اساسی را ایفا نمایند .
شورای نگهبان هم به عنوان نهادی که در تأیید کاندیداهای خبرگان ومجلس شورای اسلامی نقش اساسی دارد می تواند در تأیید ویا عدم تأیید نمایندگانئ برکم کردن فاصله ویا افزایش آن نقش مهمی داشته باشد .
البته علی رغم انتقادهایی که از برخی از عملکردهای شورای رنگهبان گرفته می شود اما در مقابل در تمام دنیا رسم بر این است که سیاستمداران ومسئولان به ارزش های پایبند باشند وخلاف عرف مردم رفتار نکنند .
به عنوان مثال در جامعه ما هم ارزش های مذهبی وهم ملی مورد علاقه اکثریت افراد جامعه می باشند وحضور در مراسم نماز جمهای جمعه ومراسم مولودی ومعراج وهمچنین نوروز دلیلی روشن وآشکار بر آن است.
قطعا کسی که نماینده ی این مردم می شود باید در پاسداشت این ارزش ها از مردم عقب نیفتد وتوجه واعتنای بیشتر او نشانه پایبند ی به هویت آنان است .
اما من در طول دوره نمایندگی کنونی مجلس در هیچ نماز جمعه اهل سنت در تهران هیچ کدام از نمایندگان مجلس فعلی که شاید برخی از آنان بیش از پانزده سال در تهران به سر می برند ندیده ام .اگر ترس آنان در مجامع مذهبی به خاطر ترس از شورای نگهبان باشد که قوز بالا قوز است واگر شورای نگهبان با وجود سخت گیری در باره دیدگاه های سیاسی نمایندگان نسبت به نمایندگان اهل سنت که به مذهب موکلین خودشان بی توجهند سهل انگاری می کنند باز هم قابل اغماض نیست وقطعا مخالف آرمان های نظام جمهوری اسلامی است .
به عنوان مثال شورای نگهبان افرادی را تأیید کرده که بعدا با استفاده داز این شخصیت حقوقی همه هم تشان را صرف هتک شخصیت افراد .واهانت به ارزش ها می نمایند .
لذا می طلبد که شورای نگهبان نظر به وضعیت ونلاش گروه های تکفیری وخشونت طلب در مناطق اهل سنت واستفاده از رد صلاحیت ها نسبت به تأیید افراد معتدل ومیانه رو قانون وحقوق رشهر وندی وموازین اسلامی را بیش از پیش در نظر داشته باشند.وبا این رفتارها وتوجه به خواسته مردم است که وحدت اسلامی حقیقی محقق می شود.

مطالب مشابه
دیدگاه ها