نمایش نوار ابزار

رقابت سالم مانع قطبی شدن جامعه می‌شود

474856786یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه جامعه ما یک بار در انتخابات دو قطبی شدن را تجربه کرد که هنوز آثار آن باقی است، گفت: رقابت سالم در انتخابات مانع قطبی شدن جامعه می‌شود. احزاب، جناح‌ها و نامزدهای انتخابات دنبال رقابت سالم باشند.

جلال جلالی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نحوه جلوگیری از دو قطبی شدن جامعه در مقطع انتخابات و نقش نامزدهای انتخابات و جریان‌های سیاسی، اظهار کرد: اگر هدف در انتخابات خدمت به جامعه و مصالح کشور باشد، تنش ایجاد نمی‌شود، اما اگر هدف حذف رقیب به هر قیمتی باشد،‌ جامعه دچار تنش شده و دو قطبی می‌شود.

وی در ادامه افزود: نامزدهای انتخابات برای جلوگیری از دو قطبی شدن جامعه، اخلاق سیاسی را مدنظر قرار دهند و به رقیب خود احترام گذاشته و رقابت سالم را دنبال کنند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اینکه انتخابات بدون رقابت امکان‌پذیر نیست، تصریح کرد: برای برگزاری انتخابات سالم همه احزاب و جناح‌ها باید نامزد داشته باشند و با هم رقابت کنند تا مردم در نهایت نامزد مورد نظر خود را برگزینند.

جلالی‌زاده در پایان با اشاره به اینکه رقابت واقعی باید میان احزاب و جناح‌های سیاسی در انتخابات شکل بگیرد، گفت: اگر همه جناح‌ها در انتخابات نامزد داشته باشند و رقابت سالم و در چارچوب قانون شکل بگیرد و نامزدها به یکدیگر احترام گذاشته و دنبال تخریب یکدیگر نباشند،‌ جامعه دوقطبی نمی‌شود.

ایسنا، دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵، کد خبر: ۹۵۰۷۱۲۰۷۱۵۲

مطالب مشابه
دیدگاه ها