نمایش نوار ابزار

دلنوشته ای خطاب به آقای روحانی رییس جمهور محترم به بهانه سفر به آذربایجان غربی

876787جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهور:

باسلام وعرض ادب :

ازمدت ها قبل درآستانه سفر جنابعالی می خواستم ازطریق این کانال مطالبی را درارتباط با وضعیت هموطنان کرد در آذربایجان غربی به استحضار جنابعالی برسانم ودر این راستا همکار ارجمندم درمجلس ششم جناب آقای دکتر حاصل داسه همیشه مشوق ومشجع بنده بوده اند. ودر نظر داشتم که درروز های نزدیک به سفرتان به آن استان مطالب لازم را گوشزد نمایم. اما امروز که رنج نامه دوست فاضلم آقای دکتر خدیو را دیدم لازم دانستم به عنوان یک تاکید وتایید خلاصه وار نکاتی را به محضرتان اعلام نمایم.

آقای روحانی لازم می دانم قدردان اظهار نظر ها وبیان دیدگاه های جنابعالی وتحقق شعارهایتان درزمینه سیاست خارجی باشم، اما درزمینه سیاست داخلی به ویژه‌ درزمینه اقوام ومذاهب گام هایی برداشته شده که لازم است اما کافی نیست. امیدوارم که بتوانید درباقیمانده عمر دوره اول ریاست‌جمهوری بیانیه شماره ۳ مربوط به اقوام ومذاهب را عملی نمایید.

اما درارتباط با وضعیت کردها درآذربایجان غربی باید به اطلاع برسانم که علی رغم اصالت تاریخی وجغرافیایی این ایرانیان اصیل ومرزداری وتحمل رنج ها وسختی های مختلف چه دردوران جنگ تحمیلی ویا اوایل انقلاب ،احساس می شود دست های پنهانی درکار است تا با فشارهای مختلف وبا استفاده ازاهرم های ملی ومذهبی ومحروم کردن هموطنان کرد زمینه مهاجرت وکوچ اجباری آنان را به خارج ازکشور ویا داخل کشور فراهم کنند، که متاسفانه اکنون شاهد آن هستیم.
آنچه که دال بر این ادعاست عدم استفاده از نیروهای شایسته کرد درمناصب مختلف دراین استان به ویژه درمدیریت هاست که موجب سرخوردگی وبی تفاوتی نخبگان وتحصیلکردگان کرد شده است.

هرچند وظیفه ومسوولیت حاکمیت درمقابل همه شهروندان این کشور نگاه یکسان وعدالت همه جانبه درتمام زمینه ها اعم از سیاست، اقتصاد وفرهنگ است .اما در این خطه متاسفانه وابستگان به تفکر پان ترکیسم تلاش می کنند با استفاده از تمایزات مذهبی وشورانیدن احساسات مذهبی مسوولان بلند پایه نظام آنان را در تبعیضات موجود همراه خود نمایند که در دوره های پیشین برخی از. استانداران جلو این سیاست را گرفته اند.

مع الاسف آنگونه که انتظار می رفت دردولت تدبیر وامید این تساوی حقوق وتوجه یکسان دراین استان اعمال نشد وتداوم این سیاست موجب ناامیدی بیشتر کردهای آذربایجانی از وعده های حضرت عالی درتبلیعات ریاست جمهوری خواهد شد که هفتاد درصد به شما رای دادند. لذا امید است سفر جنابعالی به استان آذربایجان غربی نوید بخش تحقق عدالت ویکسانی دربین همه ساکنان این استان وبااستماع سخنان وپیشنهادات نخبگان کرد درراستای حل مشکلات ونابسامانی های موجود گام های لازم برداشته شود.

با احترام
جلال جلالی زاده

دیدگاه ها