نمایش نوار ابزار

حضور اهل سنت در مدیریت کشور تبعیض مذهبی و قومی را بر می‌چیند

جلال جلالی زاده، نماینده اهل سنت مجلس ششم درباره ضرورت یک اهل سنت دوکابینه دوازدهم به رویداد ۲۴ گفت: اهالی سنت به‌عنوان ایرانیان اصیل در کشور تلاش‌ها در تمام زمینه‌ها از ابتدا انقلاب انتظار داشتند تا بدون هیچ تبعیض و نابرابری با آنان رفتار شود. متأسفانه تاکنون باوجود حضور فعالانه اهل سنت در عرصه انتخابات درحالی‌که خارج نشینان آن را تحریم می‌کنند و دست به تشویق مردم برای عدم شرکت می‌زنند، اما اهل سنت برخلاف این تحریک‌ها و حتی تهدیدها در انتخابات حضور فعالی داشته‌اند. آنان به‌خصوص در انتخابات اخیر و پیشین به آقای روحانی رأی بالایی دادند و در پیروزی او نقش مؤثری داشتند.

اهل سنت همیشه در انتخابات رأی خود را به اصلاح‌طلبان اختصاص داده‌اند، اما هنگام تشکیل کابینه و تقسیم مسئولیت‌ها محروم بودند. عبدالحمید مولوی به‌عنوان یکی از رهبران اهل سنت دغدغه وحدت، حفظ وضع موجود و همبستگی ملی را دارد و درصورتی‌که آقای روحانی و مسئولان نظام به حرف‌هایی مانند سخنان مولوی عبدالحمید توجه نکنند به ضرر کشور و همبستگی در آن تمام خواهد شد زیرا درصورتی‌که انتخاباتی دیگر پیش آید دیگر سخن مولوی عبدالحمید پیش مردم خریدار ندارد نمی‌تواند به مردم برای شرکت در انتخابات ورای به فلان کاندیدا سفارشی انجام دهد.

بر این اعتقاد هستم از نگاه عدالتی، شهروندی و انسانی لازم است تا آقای روحانی بدون توجه به کسانی که مخالف دموکراسی، اصلاحات، حضور مردم در پای صندوق‌های رأی و شخص او هستند قاطعانه تصمیم گیرد و با حضور یک نفر اهل سنت که بیان دیدگاه‌های نظام نسبت به‌حقوق بشر در کل جهان است، موافقت به عمل آورد.

انشا الله شعارها و وعده‌هایی که در ایام تبلیغات آقای روحانی بر زبان آورد به مرحله عمل برسد و با حضور اهل سنت در مدیریت کشور تبعیض‌های مذهبی و قومی برچیده شود. به نظر می‌رسد، دلیل نبود اهل سنت در دولت‌ها تا به امروزمذهبی بوده است، زیرا درصورتی‌که نگاه به حضور سیاسی تنها از دایره مردم‌سالاری باشد باید اهل سنت حضور در دولت داشته باشند. برخی از وزرا آقای روحانی حتی به‌اندازه یک روستا هم‌رأی ندارند و حتی بعضی از افراد در دوره احمدی‌نژاد یک‌بار هم درصحنه آفتابی نشدند حتی جرئت پاسخگویی به تماس دوستان و هم‌حزبی‌های خود را نداشتند، امروز به‌عنوان شهردار و وزیر انتخاب می‌شوند.

دیدگاه ها