نمایش نوار ابزار

جلال جلالی زاده: اصلاح‌طلبان از انسجام، اجماع و ائتلاف گریزان نیستند

jalaljalalizadehپیروزی در انتخابات سال ۹۲، اهمیت اتحاد و اجماع را نشان داد. جاییی که با از خودگذشتگی و ایثار کاندیدای اصلاح‌طلب بر گزینه واحدی اجماع شد تا اولویتی که شامل خروج کشور از بحران بود هرچه سریعتر تحقق یابد. جلال جلالی زاده نماینده اصلاح‌طلب و اهل سنت مجلس ششم و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت بر کلیدواژه «اتحاد و انسجام» تاکید دارد و صریحا می‌گوید: «اصلاح‌طلبان از انسجام، اجماع و ائتلاف گریزان نیستند» مشروح گفتگوی «ندای ایرانیان» را با این فعال سیاسی اصلاح‌طلب می‌خوانید:

تجربه سال ۹۲ نشان داده است اتحاد رمز موفقیت در بحرانی ترین شرایط است. این کلیدواژه را جچقدر در عرصه سیاسی کشور و به ویژه انتخابات پیش‌رو مثبت ارزیابی می‌کنید؟

اصولا جایی که گروه‌ها ، احزاب و سازمانهای مختلف اتحاد داشته اند پیروزی نصیبشان شده و اختلاف و چنددستگی آن‌ها را به قهقرا برده است. این مورد باید نقشه راه آسنده قرار کگیرد و برای مثال در انتخابات مجلس آینده به کار بسته شود تا پیروزی از آن ما باشد. در این بین از خودگذشتگی تشکلها و افراد و  تجریح منافع ملی به منافع شخصی قطعا کلیدواژه این اتحاد و رمز پیروزی خواهد بود.

نقش بزرگان جریان اصلاحات در ایجاد این اتحاد چقدر می‌تواند پررنگ باشد؟

تاثیرگذاری بزرگانی چون آیت الله هاشمی رفسنجانی و رئیس دولت اصلاحات  در انتخابات ریاست جمهوری سل ۹۲ انکارپذیر است . یکی از دلایل پبروزی اقای روحانی، حمایت بزرگان خوشنام از ایشان بود. بهره‌وری از این بزرگان و کسانی که در انتخابات ۹۲ از خودگذشتگی خود را نشان دادند ظرفیت بی‌نظیر انتخابات آتی مجلس است و قطعا با محوریت این عزیزان و البته حضور افراد ارزش‌مدار و پایبند به آرمن‌های الاح‌طلبی می‌توان در انتخابات مجلس آینده پیروز شد.

اجماع با معتدلین جریانات دیگر همواره از مسال مطروح در چند وقت اخیر است، چه تحلیلی در این مورد دارید؟

خواست حقیقی اصلاح‌طلبان ازحضور در عرصه‌های گوناگون سیاسی، اجتماعی و … پیشرفت امور و حاکمیت اعتدال در کشور است و از این رو از انسجام، اجماع و اتلاف گریزان نیستند. با توجه به اینکه اولویت مجلس آینده، جلوگیری از ورود دلواپسان و خروج کشور از بحران است در نیتجه به نظر می‌رسد اجماع با معتدلین جریان رقیب و به قولی اعتدالیون دور از ذهن نباشد. همکاری با دلت می‌تواند شرایط این اجمع را میسر سازد و مجلسی که حقیقتا به کمک دولت آمده و در پی حل مشکلات مردم است تشکیل شود. قطعا این مسئله دلسوزی و فداکاری اصلاح‌طلبان و تلاش آن‌‌ها در جهت منافع ملی ر به نمایش می‌گذارد.

کد خبر: ۲۹۴۷۴
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۴ – ۰۲:۴۴
مطالب مشابه
دیدگاه ها