نمایش نوار ابزار

جلالی زاده: ادامه یافتن حصر نفعی برای نظام و اصولگرایان ندارد

یک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه هر گونه افزایش اختلاف در کشور مشکلات زیادی در پی دارد، اظهار کرد: ادامه یافتن حصر نفعی برای نظام و اصولگرایان ندارد.
جلال جلالی زاده فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت وگو با اعتمادآنلاین درباره تاثیر رفع حصر بر شکل گیری گفت وگوی ملی اظهار کرد: اعتماد کردن دو طرف به یکدیگر در هر مسئله ای به یک سری مقدمات نیاز دارد تا بر اساس آن هر طرف نسبت به وظایف شخص دیگر اطمینان حاصل کند. بر این اساس باید گفت که زمانی دو نفر به توافق می رسند که نسبت به همدیگر اطمینان داشته باشند و این اطمینان هم با انجام کارها و پیشنهادهایی به دست می آید.

این فعال سیاسی اصلاح طلب اضافه کرد: مسئله حصر هم می تواند بسیاری از ذهنیت ها را از بین ببرد و زمینه ای برای اطمینان طرف های مقابل شود. جدای از این رفع حصر واقعا یکی از مسائل مهم جامعه ما است. دو نفر از رهبران اصلاحات سال ها به خاطر برخی از مسائل در حصر خانگی هستند. این در حالی است که خود اصولگرایان هم نسبت به حوادثی که به هر صورت موجب این حصر شده است، از جمله آقای احمدی نژاد هشیار شده اند و الان درک می کنند که بر اساس آن صدماتی به کشور واردشده است.

جلالی زاده تصریح کرد: آقایان کروبی و موسوی از دوستداران نظام و ملت هستند و درست نیست بدون دلیل از ارتباط با مردم محروم شوند.

او تاکید کرد: تا قدم هایی در این زمینه برداشته نشود و طرفین حسن نیتی از خود نشان ندهند با حرف نمی شود کاری انجام داد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: امیدواریم که برای رفع حصر گام اساسی برداشته شود تا به این ترتیب خوشایند مردم قرار گیرد.

جلالی زاده ادامه داد: باید توجه کرد که آنچه موجب می شود صاحبان یک امر به نتیجه ای برای انجام برخی از کارها برسند، ضرورت امر است. امروز وضعیت کشور ما به گونه ای است که هرگونه افزایش اختلاف موجب دردسر و مشکلات مختلفی می شود. محصور کردن آقایان به نفع نظام و اصولگرایان نیست. اگر ده سال دیگر حصر ادامه یابد هیچ گونه تغییری در اذهان ایجاد نمی شود و هیچ فایده ای هم برای نظام و اصولگرایان وجود ندارد.

او افزود: آنچه موجب اعتماد بیشتر می شود این است که طرفین خالصانه و مخلصانه در عمل نشان دهند به دنبال انجام چه کاری هستند. امروز مطئمنا باید چنین کارهایی انجام شود. مخصوصا در مسئله همفکری برای حل مشکلاتی که خطراتش متوجه همه است.

دیدگاه ها