نمایش نوار ابزار

جلالی‌زاده: مسائل سیاسی نباید پشت پرده‌ای شود

6546341654انتظار برخی برای رایزنی دولت با مجلس در معرفی گزینه‌های این وزارتخانه‌ها، پرسشی بود که از جلال جلالی‌زاده، نماینده ادوار مجلس پرسیدیم. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در این باره به «ایران» گفت: هرچند در مسائل سیاسی رایزنی نکته‌ای مهم و اساسی است، اما نباید اجازه داد که به اسم رایزنی، مسائل مهم در پشت پرده حل و فصل شود.

وی با اشاره به شناسنامه و سابقه گزینه‌های معرفی شده به مجلس، افزود: حتماً رئیس جمهوری این چهره‌ها را برای وزارتخانه‌ها صالح و شایسته دانسته است، از این‌رو نمایندگان نیز که از استقلال رأی و فکر برخوردارند، باید با توجه به مصالح مردم، حساسیت موضوع و مطالبات ملی، این کارنامه را ارزیابی کرده و داوری خود را با رأی خود به مردم و دولت اعلام کنند.

این استاد دانشگاه، طرح مسائل حاشیه‌ای نسبت به وزیران پیشنهادی را ناشی از سیاسی‌کاری عنوان کرد و گفت: اتفاقاً رأی نیاوردن این چهره‌ها در مجلس نهم امتیاز مثبتی برای آنان محسوب می‌شود و اتفاقاً از مجلس دهم انتظار می‌رود  مانند مجلس گذشته عمل نکند تا نشان داده شود که تغییرات لازم صورت گرفته است، هرچند این امر نافی استقلال رأی و نظر نمایندگان محترم نیست.

 روزنامه ایران شماره : ۶۳۴۶ / يکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵
دیدگاه ها