نمایش نوار ابزار

تولید کنندگان گروه های تکفیری وخشونت طلب چه کسانی هستند؟؟

8976389687امروز قرار بود در سنندج مراسم تجلیل از شاعر بزرگ سنندجی جلال ملکشا در مجتمع فجر سنندج برگزار شود ،البته از قبل مجوز انجام مراسم هم داده شده بو د وقرار شده بود من هم ده دقیقه صحبت کنم اما دیروز یکی از بانیان با من تماس گرفت وگفت اداره ارشاد گفته اند که جلالی زاده نمی تواند در این سخن رانی صحبت کند ولی می تواند حضور پیدا کند من هم گفتم اشکال ندارد ،اما امروز که برای شرکت در این جلسه رفتم دیدم افراد پلیس در آنجا حضور یافته وتعداد بسیار زیادی از زنان ومردان وجوانان مشتاق در جلو در وخیابان های اطراف تجمع کرده که از سوی پلیس دعوت به برگشت وترک محل می شوند .وقتی که از چند نفر پرسیدم گفتند : ادعا می شود بمب گزاری شده !!!!!!!!
من هم مثل سایر شرکت کنندگان با تاسفی بسیار برای این مردم بخصوص اهل فرهنگ وهنر برگشتم در حالی که می بایست سکوت کنی .زیرا در چنین مواقعی کوچکترین اعتراض مساوی با ضد انقلاب بودن است . در حالی که مردم با ناکامی برمی گشتند با خود می اندیشیدم راستی چگونه گروه های تند رو در منطقه اعم از مذهبی یا ملی به وجود می آیند ؟
وقتی که از برگزاری یک همایش وتجمع چند نفره تجلیل از یک شخصیت ملی یا مذهبی جلوگیری میشه ؟وقتی به همه چیز نگاه امنیتی میشه ؟ وقتی که یک جوان نمی تواند احساسات وعواطف خودرا در یک محیط آرام اظهار کند ناچار می شود که به گروه های تند رو ملحق شود.
پس جوانان را نباید مقصر بدانیم بلکه برخوردهای غیر قانونی وغیر اخلاقی مسئولان را عامل تولید فکر خشونت طلبی وتند روی در منطقه بدانیم .

مطالب مشابه
دیدگاه ها