نمایش نوار ابزار

توسعه کردستان با حضور افراد توانمند و آگاه امکان پذیر است

انتخاب خبر: دهمین دوره انتخابات مجلس در حالی در هفتم اسفندماه امسال برگزار می شود که آرایش سیاسی احزاب و جناح ها و گمانه زنی ها پیرامون آن آغاز شده است و کاندیداهای انتخاباتی تا ۲۸ خرداد می‌توانند از سمت دولتی استعفا دهند.

سایت انتخاب خبر، با انتشار بخش چهارم گزارش انتخابات استان ها تحت عنوان «همدلی و همزبانی در برگزاری انتخابات پرشور و بانشاط» به گفتگو با یکی از فعالان سیاسی استان کردستان درباره چگونگی فضای سیاسی انتخابات کردستان در آستانه پایان استعفای کاندیداهای انتخاباتی می پردازد.

jalaljalalizadehجلال جلالی زاده در تحلیل فضای انتخاباتی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار انتخاب خبر گفت: در حال حاضر افراد به طور غیررسمی فعالیت انتخاباتی خود را شروع کرده اند؛ که اغلب در برخی اماکن مذهبی و یا منازل می باشد و ما خواستار حضور افراد توانمند و آگاه نسبت به مسایل سیاسی در انتخابات کردستان برای کاندیداتوری هستیم تا به این ترتیب شاهد توسعه مؤثر در استان کردستان باشیم.

دولت روحانی به وعده های خود در استان کردستان عمل نکرده است
نماینده سابق مردم استان کردستان در دوره ششم مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که در عرصه سیاسی کشور افرادی در حال فعالیت هستند که ویژگی های مختلفی را دارا می باشند، گفت: باید توجه داشت که هنوز اسامی کسانی که می خواهند کاندیدا شوند، اعلام نشده است؛ اما آنچه که مشخص است عملکرد دولت آقای روحانی در استان کردستان مناسب نبوده و دولت به وعده های خود عمل نکرده و نتوانسته شرایط لازم برای حضور فعال مردم در عرصه انتخابات آتی را فراهم کند.

وی افزود: اگر دولت و مسؤولان در مدت باقیمانده همچنان این عملکرد را ادامه دهند، به نظر من استقبال و حضور مردم در انتخابات ضعیف خواهد بود؛ البته درحال حاضر افراد به طور غیررسمی فعالیت انتخاباتی خود را شروع کرده اند که اغلب در برخی اماکن مذهبی و یا منازل بوده و به طور غیرمستقیم افراد در حال فعالیت هستند؛ اما به صورت رسمی و گروهی هنوز چیزی مشخص نشده است.

افراد توانمند و آگاه نسبت به مسایل سیاسی باید خط اول کاندیداتوری برای انتخابات مجلس در استان کردستان باشند
نماینده اسبق مردم استان کردستان در دوره ششم مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که انتخابات در عرصه سیاسی مسأله مهمی است، اظهار داشت: ما خواستار حضور افراد توانمند و آگاه نسبت به مسایل سیاسی در انتخابات برای کاندیداتوری هستیم و اگر چنین افرادی انتخاب شوند در توسعه استان کردستان بسیار مؤثر خواهد بود.

جلال جلالی زاده با تأکید بر این که فضای انتخاباتی باید به گونه ای شود که مردم با شور و شوق در انتخابات شرکت کنند، تصریح کرد: مردم باید بتوانند افرادی را انتخاب کنند که نماینده راستین مردم باشند و دستاوردهای خوبی برای جامعه کردستان به ارمغان بیاورند و بخش های فراموش شده قانون اساسی را به جد پیگیری کنند.

تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ – ۸:۲۲:۳۵ قبل از ظهر(AM)

مطالب مشابه
دیدگاه ها