نمایش نوار ابزار

توجیه اشتباهات گذشته دلیل هجمه به مطهری بود

10301416_754022508006944_6728088798543349758_nتهران-ایسکانیوز: جلال جلالی زاده نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ایسکانیوز درباره واکنش جنجالی برخی نمایندگان مجلس به نطق علی مطهری در صحن علنی اظهار داشت: رفتار و موضع گیری هر نماینده ای به عنوان نمادی از ملت و منطقه در مجلس مورد قضاوت عمومی قرار می گیرد.
وی به حضور نمایندگان پرافتخار کشور در طول تاریخ اشاره و تصریح کرد: افرادی همچون مدرس و بازرگان و…با رفتارهای انسانی نام نیکی در تاریخ از خود به جای گذاشتند و باید به عنوان الگویی برای همه قرار بگیرد.
عضو شورای مرکزی اهل سنت جبهه مشارکت افزود: نماینده ای که آداب برخورد و چگونگی واکنش نسبت به همکار خود را نمی داند شایستگی حضور در مجلس را ندارد.
جلالی زاده گفت: زمانیکه نماینده ای در نطق قانونی خود به ایراد سخنرانی می پردازد عمل غیر شرع و خلاف قانون انجام نداده و در قبال نطق خود مصونیت دارد.
وی با بیان اینکه فضای مجلس چاله میدان نیست، خاطرنشان کرد: ملت از بروز چنین رفتارهایی از سوی نمایندگان حوزه های انتخابیه خود مطلع هستند و قطعا آنها را نمی بخشند و اینگونه اقدامات و برخوردها در تاریخ فراموش نمی شود.
نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با اشاره به توجه افکار عمومی به علی مطهری و حمایت و پشتیبانی از وی گفت: علی مطهری جایگاه و پیشینه ای دارد که اگر نماینده هم نبود نباید چنین رفتاری علیه وی صورت می گرفت.
جلالی زاده به دلایل بروز چنین واکنش های جنجالی عیله نطق مطهری در صحن اشاره و تصریح کرد: نمایندگانی که به عدم اخذ رای خود از سوی مردم آگاهی دارند در ماه های پایانی مجلس به منظور توجیه و سرپوش گذاشتن به اشتباهات خود در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و … اقدام به تشویش اذهان عمومی می کنند و می خواهند از هر طریقی که شرایط برایشان میسر است به کسی اجازه طرح دیدگاه واقعی را ندهند.
وی گفت: این اقلیت در صددند که با هیاهو، رعب و وحشت و اتهام زنی اجازه بیان اشتباهاتشان را از زبان دیگران ندهند.
علی مطهری در صحن علنی روز بیست و یکم دی ماه مجلس گفت: اینجانب حصر آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد را پس از پایان آشوب‌های خیابانی بدون حکم قضایی هم چنان خلاف اصول متعدد قانون اساسی می‌دانم.
در این بین نمایندگان مجلس به نشانه مخالفت با این نطق فریاد “دو دو” سر دادند و سپس بعد از جنجال و هیاهو، حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد که ریاست مجلس را برعهده داشت مجلس را با اجازه تنفس برای مدت زمانی تعطیل کرد.
دوشنبه – ۱۳۹۳/۱۰/۲۲ – ۱۲:۵۲:۰۸ کد خبر: ۱۸۹۳۲۶

مطالب مشابه
دیدگاه ها