نمایش نوار ابزار

تندروها چهره انقلاب را خراب نکنند

89367836+تندرو ها چهره انقلاب را خراب نکنند
در دوران اصلاحات تلاش های زیادی برای عملیاتی شدن تمام شعارها و اهداف انقلاب صورت گرفت.

جلال جلالی زاده، نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی در خصوص دستاوردهای انقلاب در این سی و شش سال به ایسکانیوز گفت: هر انقلابی که در دنیا رخ می دهد دارای آثار و پیامدهایی است بنابراین انقلاب اسلامی در یک مقطع زمانی در کشور ایران رخ داد تا به آن اهداف و آرمان های انقلاب برسیم.

وی گفت: در این سی و شش سال شاهد کند شدن روند انقلاب و اهداف آن بوده ایم بنابراین به نظر من با توجه به موقعیت هایی که بعد از پیروزی های انقلاب برای یک کشور پیش می آید کم و کاستی هایی داشتیم. بعضی از تندروی ها موجب شده است تا مسیر انقلاب اسلامی به انحرافاتی کشیده شود.

وی تأکید کرد: در حال حاضر به آزادی بیان، مشارکت های سیاسی و مردمی و اجرای قانون اساسی چندان توجهی نمی شود. در حالی که اوایل انقلاب تمام شعارها به درستی راه خودش را ادامه می داد. اما بعد از جنگ مسیر انقلاب اسلامی دچار رکود و کندی شد.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی باعث شد تا همه احزاب فعالیت کنند همچنین رشد علمی و آموزشی نسبتا خوبی در کشور حاصل شد.

جلالی زاده گفت: افراد بسیاری برای انقلاب زندانی شدند، شهید دادند و ایثار کردند اما متأسفانه این افراد از صحنه خارج شدند و در انزوا قرار گرفتند و شورای نگهبان بنابر یکسری دلایل غیر منطقی این افراد را رد صلاحیت می کند و بکار نمی گیرد که این یکی از نشانه های انحراف از مسیر انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد: در دوران اصلاحات تلاش های زیادی برای عملیاتی شدن تمام شعارها و اهداف انقلاب صورت گرفت اما بعد از دوران اصلاحات نه تنها با مسیر و آرمان های انقلاب فاصله گرفتیم بلکه یکسری سوء استفاده هایی هم از آن مسیر شد.

وی اذعان کرد: آنچه که مردم را وادار به انقلاب کرد همین شعارها و اهدافی بود که زده می شد اما متأسفانه در هر انقلاب و جنبشی افراد فرصت طلب برای بدست آوردن مناصب اداری و اجرایی تلاش می کنند تا راههای انقلاب را تغییر دهند.

چهارشنبه – ۱۳۹۳/۱۱/۱۵ – ۰۲:۰۹:۵۱ کد خبر: ۲۱۱۳۲۷
تهران-ایسکانیوز

 

مطالب مشابه
دیدگاه ها