نمایش نوار ابزار

تلاش برای جلب افکار عمومی

✍جلال جلالی‌زاده:

📌تغییر رویکرد آقای ولایتی در مورد برجام ناشی از پیش‌بینی‌ها و موضع‌گیری‌های سیاسی جریان اصولگرا و بیشتر در جهت جلب‌توجه افکار عمومی است. البته تلاش برای مقصر دانستن دیگران در برخی پروژه‌ها نیز می‌تواند عنصر موثر دیگری به حساب‌ آید.

📌آقای ولایتی این اظهارنظر اخیر را در حالی مطرح کرده است که همه می‌دانند که او یکی از شخصیت‌های تاثیرگذار در سیاست خارجی ایران است و همیشه در مسائل مختلف طرف مشورت و در ظاهر یا پشت پرده تاثیرگذار بوده است.

📌به اعتقاد من این رویکرد وی انداختن توپ به زمین دیگران است تا در شرایطی که خروج امریکا ثمرات برجام را به چالش کشیده است، ‌خود را بی‌گناه معرفی کند. این درحالی است که برجام اگرچه در دولت آقای روحانی و با تلاش این تیم به ثمر رسید اما حاصل کار یک جریان خاص نیست و همه ارکان نظام در آن دخیل بوده‌اند. مضاف بر اینکه با خروج امریکا نباید ماحصل برجام را نادیده گرفت.

📌نکته دیگر تلاش برای استفاده سیاسی و انتخاباتی در پس تغییر رویکرد اخیر آقای ولایتی است. اگرچه به نظر من در این زمینه نیز موفقیتی حاصل نخواهد کرد و جامعه بیش از آنچه در انتخابات‌های گذشته از او استقبال کردند، از او استقبال نخواهند کرد./اعتماد

دیدگاه ها