نمایش نوار ابزار

تشکر و تقدیر و چند نکته

87678785به نام خداوندگار آزادی و عدالت و مهربانی …

برادران و خواهران گرانقدرم …

در آستانه ی سالگردی دیگر برای انقلاب ، و به یادآوردن انقلابی هستیم که بر علیه چهره کریه استبداد و تک صدایی محوری شکل گرفت ، خیزشی بر علیه ” تنها رستاخیزی بودن و لا غیر ” ، قیامی در برابر آنکه فریاد دیکتاتور منشی اش در عرصه ی سیاست و تصمیم گیری در مملکت ، صدای همه را درآورده بود و جالب آنکه به ندای تاریخی و همیشگی متن مقدس گوش فرا نداد که هر آن موجودی که در طول حیات بشری داد سخن از ” انا ربکم الاعلی ” برآورد ، چنان بر زمین کوفته شد که عبرت ماندگاری برای همگان باشد .
ندای استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی همگان را بر آن داشت تا با تمام داشته ها و نداشته هاشان برای نجات این سرزمین به پاخیزند و شاهد آنکه در طول سی و اندی سال گذشته چه بسیار جوانان و نخبگان و سرمایه های اجتماعی مان که در راه اعتلای همه جانبه ی این سرزمین وبرپایی آزادی و عدالت و برابری — چه در جریان انقلاب ، چه در جبهه و جنگ و چه در سایر حوزه ها— از همه چیزشان گذشتند و جان خویش نثار این راه نمودند .
جمهوری اسلامی ، ترکیبی است که هم نشان از وجه جمهوریت و مردمسالاری با خود دارد و هم برخوردار از آموزه های مقدس اسلامی است و کنار گذاشتن هر یک به نفع دیگری بی شک خیانت به این آرمان محسوب می شود .
در جمهوری اسلامی ، جمهوریت به مثابه استراتژی و انتخابات به مثابه تاکتیک اجرایی در این حوزه ی کلان است و کنون در آستانه ی دو انتخابات مهم مجلس دهم و خبرگان پنجم هستیم .
مردمان همچون ولی نعمتان در این سیستم سیاسی و اجتماعی ، انتظار داشتند که در دوره ی پسابرجام که با رعایت قواعد بازی بده و بستان های سیاسی و امنیتی و نیز با گذار از تندروی های عده ای نابخرد و گشودن در عقلانیت در حوزه ی تصمیم گیری ، باعث گشایش در حوزه ی روابط خارجی و شادی دلشان شد ، در حوزه ی سیاست داخلی نیز با پذیرش تکثر آراء و نظرات گوناگون و دلسوزانه برای این آب و خاک و اجازه ی ورود همه ی آنانی که دل در گرو اعتلا و پیشرفت این سرزمین دارند به انتخابات نفسی مسیحایی و جانی دوباره بخشیده شود و شادی و نشاط عمومی پسا برجامی دو چندان گردد ، امری که کنون با اعلام نتایج بررسی نظارت ها ، خلاف آن ثابت شد و بسیاری از همراهان و یاوران انقلاب را به شدت دل نگران کرد و موجب پدید آمدن موج فسردگی در حوزه ی شهروندی گشت .
بسیاری از دلسوزان و دوستان دیده و نادیده و نیز اینجانب را با استناد به دلایلی کاملاً غیرموجه از میدان رقابت در این عرصه بازداشته اند و حضور ما را در این حوزه به صلاح !؟ ندانسته اند ، تصمیمی که نتایج و آسیب های آن بعدها مشخص خواهد شد و ضرر و زیان کوتاه و بلندمدتش عیان خواهد گشت .
به شخصه با سپاس و قدردانی از تمامی مردمان ایران و بالاخص بزرگ مردان و شیرزنان کردستان و بویژه حوزه ی انتخابیه ی سنندج ، دیواندره و کامیاران از هر قشر و گروه و صنفی که با بزرگواری ،از هر طریق ممکن اخبار حضورم را در صحنه ی انتخابات جویا شده و خواستار همیاری و کمک به اینجانب بودند ، اعلام می کنم که همواره و در هر شرایطی با آنها بوده و منفعت جمعی آنان را هیچگاه به میدانگاه معامله و داد و ستد نخواهم برد.
با آنکه تمام باورم برای پیشرفت کشور ، متکی بر اصلاحات قدم به قدم و فرایند آرام انتخاب و گزینش جمعی است ، اما بنا به دلایلی بسیار که مجال طرح آنها در این مقال کوتاه نیست ، در انتخابات پیش رو از هیچ فردی حمایت ظاهری یا باطنی نکرده و در انتخابات دخالتی نخواهم داشت و قیامت خویش بخاطر دنیای دیگران نخواهم فروخت .

و در پایان از خداوند مهربان خواستارم که نعمت والای عاقبت به خیری را نصیب همه مان فرماید …

والسلام علیکم و رحمه الله
جلال جلالی زاده … نوزدهم بهمن ماه یکهزار و سیصد و نود و چهار شمسی

دیدگاه ها