نمایش نوار ابزار

ترور، تکفیر، استبداد

5456465مثلث شومی که امروز در حال برانداختن و انهدام آثار باستانی و میراث فرهنگی و بنیاد صلح و برادری و انساندوستی در خاورمیانه است . در میان مسلمانان سابقه ی ترور به شهادت فاروق اعظم توسط شخص پلیدی به نام ابو لؤلؤ بر می گردد و تکفیر هم از خوارج (خرمقدسان ) آغاز شد و بعدها به روافض سرایت کرد . استبداد هم با سقوط خلافت راشده و تبدیل آن به سلطنت و جانشینی از سوی معاویه بنا نهاده شد و بعدها هر سه کم تا بیش ولی استبداد بیشتر راهشان را ادامه دادند تا به عصر ما رسیدند .
اما اگر امروز بخواهیم یک تحلیل علمی داشته باشیم می توان استبداد را منبع تغذیه ی دو ضلع دیگر دانست که اگر نبود مجالی برای بروز آن دو نبود . اما امروز استبداد و استعمار یا همان امپریالیسم بازیرکی وفریبکاری همه ی نگاه ها را متوجه دو پدیده ی دیگر نموده و با ترساندن مردم هم به بد نام کردن اسلام می پردازد و هم منابع را به غارت می برند .
به خدا باید گفت درد ما استبداد است که زاینده ی ترور و تکفیر است >اگر سیسی نبود ؟ اگر صالح نبود ؟ و اگر اسد قاتل نبود آیا امروز منطقه جولانگه این همه نیروهای اجنبی و غارتگر و تروریست می بود ؟
تا زمانی که مردم منطقه آدم به معنای واقعی نشوند وقدر انسانیت را ندانند وارزش دموکراسی را ندانند این تراژدی ادامه دارد!!!

مطالب مشابه
دیدگاه ها

    Warning: Use of undefined constant redina_comment - assumed 'redina_comment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/jalaljal/public_html/wp-content/themes/barad-new/comments.php on line 11
  • salman پاسخ به دیدگاه

    سلام جنابعالی هم ظاهرا به مواضع تکفیریها بیمیل و رغبت نیستید یشار اسد قاتل شد سلمان و پسرش خادم حرم ابو لولو پلید شد فاروق خدمتگزار ابولولو محصول جنایات فاروق بو د در در کشور گشایی ها و چپاول اموال مردم در کشور های مختلف داعش که یک گروه وهابی منحط حیوانی است محصول عملکرد شسوخ وهابی سعودی و سرمایه انها و محصول عملکرد و جنایات فاروق است