نمایش نوار ابزار

بهترین کورد, کورد مرده است

حوادث اخیر منطقه نشان داد که کوردها علاوه بر یتیم بودن واقعا غریب وبی یارویاورند ودراین دنیای پهناور نه همکیشی از احوال آنان می پرسد ونه هم نژادی سراغ آنان را می گیرد.

تجربه نشان داده که کردها تنها نقش مرغ را دارند که در عزا وشادی تنها به کار ذبح می آیند ولاغیر. ونباید به دنبال حیات وزندگی باشند .همان کسانی که همیشه واژه برادر وعزیز وقهرمان ومرزدار وشجاع ومهمان نواز را برای کردها به کار می بردند امروز برچسب تجزیه طلب ومأمور موساد ویهودی زاده را بر پیشانـی آنان می زنند.

این قضایا مرا به یاد کارگر کوردی انداخت که در اوائل انقلاب در آبادان شخص شروری به او می گوید: کورده اگر شیخ عزالدین را بگیری اورا می کشی ? درپاسخ می گوید :بله ,سیگار داری؟ واوپاسخ خوبی به کارگر کورد می دهد.

بارزانی ها تا زمانی که هشت هزار خانواده خودرا فدای مبارزه با صدام کردند ودوشادوش نیروهای ایرانی می جنگیدند به عنوان مسلمانان مبارز قلمداد می شدند ,اما امروز شجره یهودی را برای انان اختراع می کنند .البته چنین سخنانی توهین به یکی از پیامبران خداوند وادیان الهی ویا کل پیامبران است .مگر نیاکان پیامبران همگی موحد بودند؟ مگر در کشور ما ادعانمی شود که برخی از دانه درشت ها اجدادشان یهودی بوده است .تازه زمانی که کوردها برای سرنگونی صدام مبارزه می کردند.برخی از افرادی که امروز همه کاره شده اند نه تنها نقشی در مبارزه نداشتند بلکه حتی نمی توانستند ویا نمی خواسنند چند سال ازمنزل خود خارج شوند.

رفراندم کردستان عراق محک بسیار خوبی برای تشخیص قدرت ها ودولت ها وفعالان عرصه سیاست واجتماع بود .چه افراد بسیاری که سنگ آزادی خواهی واصلاح طلبی بر سینه می زدند واز عدالت وآزادی دم می زدند به محض برگزاری رفراندم واویلا گفتند وامعتصما سرزدند .ا ی مردم بپا خیزید , دین وایمانمان از دست رفت ,اسرائیل همسایه کشورمان شد.

باید از حاکمیت ملی عراق دفاع کرد وهرچه زودتر جلو این توطئه شیطانی را گرفت.مسؤولان اقدامات لازم را انجام دهید تا این دسیسه از نطفه خفه شود, به نظریه پردازی ها وبیان فرضیه ومسأله وطرح وتئوری پرداختند.به قوانین بین المللی استناد واستدلال نمودند.

ما که ادعامی کنیم اسلام پاسخ همه مسائل مارا داده است .چرا یک بار به قرآن وسنت مراجعه نکردیم تا پاسخ خودرا بگیربم. مگر پیامبر نفرموده عرب را بر عجم فضیلتی نیست .مگر ایرانی ها همیشه از نهضت شعوبیگری در مقابل بنی امیه حمایت نمی کنند ؟ مگر جز این بود که بنی امیه در مقابل دیگر ملت ها تعصبات نزاد پرستی داشتند؟

کسانی که امروز با نام اصلاح طلب ودر مقام دفاع از حاکمیت ملی عراق چند اتشه وباعصبانیت قلمفرسایی می کنند آیا می توانند به این پرسش پاسخ دهند؟

آیا اگر کوردها در زمان صدام رفراندم را برگزار می کردند با آن مخالفت می کردید؟ آیا امروزدر ست است به مخالفت ترکمن ها ویا عرب ها ی مهاجر کرکوک که هردو از سوی عثمانی ها وصدام به این منطقه کوچ اجباری ,اختیاری منفعتی ویا نظامی داده شده اند استناد کرد؟

آیا اگر شیعیان منطقه شرقی عربستان ادعای استقلال بکنند شما مخالفت می کنید؟ آیا عمل حوثیـهارا که یمن را به دو کشور تقسیم کنند محکوم می نمائید؟

آیا از نظر عرفی ,قوانین بین الملل وحقوق بشر می پسندید که مردمان کشمیر سال ها از سوی هندیان مستعمره وسرکوب شوند؟ آیا عقل ووجدان می پسندد که اهالی سین کیانگ یا ترکستان شرقی به نام حفظ حاکمیت ملی کشورها سال ها از سوی چینی ها از حقوق ابتدایی محروم شوند؟

چگونه ترکیه در قبرس به بهانه حفظ حقوق ترک ها دخالت می کند وجزیره ای را به دو قسم تقسیم می کند .اما اگر درکنار آن ملتی در یک پروسه مدنی خواستار حقوق طبیعی وانسانی خود باشد تهدید به مداخله می شود.

اتفاقا تجربه نشان داده در کشورهایی مانند چک وسلواکی وصربستان وکوزوو که دوملت

پس تا اینجا مشخص شد که کورد تا زمانی مطیع ومزدور ومخلص است ,فردی قابل قبول وشایسته وقابل احترا م است ,اما همینکه برای خود ارزشی وحقوقی برابر با دیگران قائل شد ,فورا متهم به اتهامات ارتباط با اسرائیل ,مزدوری انگلیس, جاسوس آمریکا وتجزیه طلب وخائن می شود.

دوستان خیالتان راحت باشد ودایه مهربان تر از مادر نباشید .ایران بیدی نیست که با این بادها بلرزد .مادررا از فرزند نترسانید ,کوردها ایران را مام میهن می دانند, این وسوسه ها وتهدیدها از سر دلسوزی برای ایران نیست .ایر ان همیشه برای جدا شد فرزندانش نالان است .مگر کشورهای ترکمنستان ,آذربایجان وعربستان تاکنون چه خطری برای همبستگی ما داشته اند تا کشور کردستان داشته باشد ؟ از همه مهمتر جهالت عبادی وحماقت اردوغان را هم باید بر آن افزود که یکی درخواست ایطال رفراتدم را دارد ودیگری تهدید به تحریم اقتصادی می نماید .که باید به این سخنان خندید وگفت :بیدار شوید و چشمانتان را بشوئید که کوردهای اقلیم هم زنده شده اند.

دیدگاه ها

    Warning: Use of undefined constant redina_comment - assumed 'redina_comment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/jalaljal/public_html/wp-content/themes/barad-new/comments.php on line 11
  • حبیب عطاردی پاسخ به دیدگاه

    سلام آقای جلالی زاده.

    خواستم یاد آوری کنم که جملهٔ زیر در مقاله یا نوشتهٔ جنابعلی ناقص بنظر میرسد. در صورت امکان لطفاً آنرا اصلاح بفرمایید.

    «اتفاقا تجربه نشان داده در کشورهایی مانند چک وسلواکی وصربستان وکوزوو که دوملت….»