نمایش نوار ابزار

باید ایران را به عنوان کشوری در طرفدار رابطه با دیگر کشورها در سطح بین الملل معرفی کنیم

▪️چند روز پیش از این نامه‌ای به امضای طیف گسترده‌ای از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب از جمله اعضای نهضت آزادی، حزب مشارکت، اتحاد ملت و برخی از روشنفکران رسید که در آن از جمله به حاکمیت پیشنهاد مذاکره با آمریکا را دادند. این نامه نام‌هایی چون بازرگان، کرباسچی، جوادی حصار و جلالی‌زاده را از اقلیم‌های مختلف اصلاح‌طلبی کنار هم گردآورده بود تا به تعبیر جلالی زاده پیشنهاداتی را به حاکمیت بدهد.

▪️جلالی‌زاده از فعال اصلاح‌طلب با سابقه درباره ضرورت پیشنهاد مذاکره با آمریکا گفت:«قطع رابطه نمی‌تواند یک جریان دائمی باشد و حتی کشورهای متخاصم یک روزی پای میز مذاکره می‌نشینند. گمان من این است که ایران همیشه در سطح بین اللملل خود را به عنوان کشوری طرفدار رابطه با دیگران معرفی کند. به نظرم پیش قدم شدن ما برای مذاکره با آمریکا می‌تواند این حربه ایران ستیزانه را از دست آن‌ها بگیرد.»

▪️وی در ادامه گفت:اگر بین دو کشور جنگ هم باشد آن‌ها باز هم پای میز مذاکره می‌نشینند و مذاکره راه حلی است که ما نگذاریم اوضاع حادتر شود، به هر شکل این پیشنهادی است که شده و حاکمیت مجبور نیست پیشنهاد ما را بپذیرد و ما تنها به عنوان دلسوزان نظام این پیشنهاد را داده‌ایم.

▪️او درباره گردآمدن طیف‌های مختلف امضا کننده ذیل این نامه گفت: این نامه برآیندی از خواسته های ملی است که طیف‌های مختلف دلسوز ایران خواستار آن هستند و این می‌تواند نمونه‌ای باشد برای دیگران و ما امیدواریم دیگران هم به این نتیجه برسند.

دیدگاه ها