نمایش نوار ابزار

اهل بیت(ع) متعلق به همه مسلمانان هستند

86737863سنندج-ایرنا- نماینده اسبق مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: خاندان رسول الله(ص) متعلق به همه مسلمانان هستند و اهل سنت در بسیاری مواقع بسیار بیشتر از اهل تشیع نیز به این بزرگواران ابراز ارادت می کنند.
جلالی زاده: اهل بیت(ع) متعلق به همه مسلمانان هستند
به گزارش خبرنگار ایرنا، جلال جلالی زاده عصر پنج شنبه در مراسم تجلیل از مولودی خوانان پیشکسوت استان کردستان در مسجد جامع روستای باینچوب از توابع شهرستان سنندج اظهار کرد: وجود پیامبر اکرم(ص) مایه وحدت و سربلندی ماست و اگر می خواهیم به عزت روزافزون برسیم باید تابع خوبی برای ایشان باشیم.
وی افزود: باید در حدود و مرزهای احکام الهی قدم برداریم و افتخار قدم نهادن در دایره حدود الهی را برای همیشه حفظ کنیم.
این استاد حوزه دین و مذهب فقه امام شافعی(رض) در ادامه سخنان خود اظهار کرد: اگر مسلمانان محبت و علاقه و الفتی نسبت به پیامبر اکرم(ص) در دل داشته باشند هیچگاه نسبت به دیگر همنوعان خود کینه نخواهند داشت وارادت ویژه ای هم نسبت به اهل بیت(ع) رسول الله خواهند داشت.
جلالی زاده افزود: کسی که دوست دار پیامبر است باید اهل بیت و صحابه و همه آن هایی که از پیامبر پیروی می کنند را دوست داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: نمی توان گفت که تنها اهل تشیع طرفدار اهل بیت(ع) هستند بلکه در بسیاری موارد اهل سنت پیشروتر از اهل تشیع به ابراز ارادت و خلق آثار فرهنگی، ادبی و عرفانی در این خصوص پرداخته اند.
استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه احترام به اهل بیت(ع) بر تمامی مسلمانان واجب است، افزود: اهل بیت متعلق به تمامی مسلمانان هستند و همه ما عشق و ارادات خاصی نسبت خاندان رسول گرامی اسلام داریم و باید به قرآن و سنت پیامبر(ص) همواره توجه کنیم.
جلالی زاده خاطرنشان کرد: در این مسیر نیز باید به تصوف و عرفان توجه ویژه شود.
وی در پایان از برگزاری چنین برنامه های در مناطق روستایی و خارج از مرکز تقدیر کرد و گفت: امید است اینچنین برنامه هایی که با مشارکت صدها نفری اقشار مختلف مردم و گروه های مرجع برگزار می شود تداوم داشته باشد.

ک/۲کد خبر: ۸۱۷۲۷۴۵۲ (۴۸۲۸۶۸۹) | تاریخ خبر: ۲۹/۰۵/۱۳۹۴ | ساعت: ۲۰:۱۹|

مطالب مشابه
دیدگاه ها