نمایش نوار ابزار

اميدواريم هاشمی برای خبرگان احساس تكليف كند

96387985جلال جلالی‌زاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره انتخابات ریاست مجلس خبرگان رهبری گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از تمام کاندیداهای دیگر سابقه‌ی در خشان تری در مبارزات انقلابی دارد و شاید با تجربه ترین فرد نظام باشد. بنابراین نباید اجازه داده شود کسانی که به تنگ نظری و سخت‌گیری مرسوم هستند بر کرسی ریاست بنشینند.

آفتاب– سرویس سیاسی: تنها چند ساعت تا انتخابات ریاست مجلس خبرگان رهبری باقی مانده است. از فعالان و چهر‌ه‌های سرشناس سیاسی، اجتماعی و فرهنگی گرفته تا مردم کوچه و بازار همگی «آیت الله هاشمی رفسنجانی» را  تنها شخصی می‌دانند که شایستگی جلوس بر صندلی ریاست مجلس خبرگان رهبری دارد. نمود آن را می‌توان در سیل عظیم درخواست ها و نامه هایی که این روزها به منزل و دفتر آیت الله می رسد، مشاهده کرد. در این میان جریان اصولگرا تمام تلاش خود را به کار بسته است تا مانع کاندیداتوری آیت الله هاشمی شود و بزرگان این جریان سیاسی حتی چند روز بعد از درگذشت آیت الله مهدوی کنی اعلام کردند که ایشان قصد کاندیداتوری ندارد. این در حالی است که نزدیکان آیت الله در آن زمان ضمن تکذیب این موضوع اعلام کردند که ایشان گفته است «اگر احساس تکلیف کنم، در انتخابات هیات رئیسه مجلس خبرگان نامزد می‌شوم.»
در همین راستا جلال جلالی‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، کاندیداتوری هاشمی را یک ضرورت دانست و به خبرنگار «آفتاب» گفت: امیدوارم که آقای هاشمی این احساس تکلیف را بکند و نامزد ریاست خبرگان شود در اینصورت اگر  نمایندگان خبرگان صلاح ملت و مملکت را بخواهند به ایشان رای می دهند.چراکه کشور در مقطعی حساس از نظر مسائل بین المللی و داخلی قرار دارد و آقای هاشمی بیش از هر کس دیگری بر این موضوعات اشراف دارد.
وی افزود: آقای هاشمی در صورت جلوس بر صندلی ریاست خبرگان بهتر از هر کسی می تواند این مجلس را اداره نماید و قدرت سیاسی آن را افزایش دهد و همچنین می تواند وزنه اعتدال را در کشور سنگین تر کند و از افراط و تفریط هایی که در کشور حاکم شده است، جلوگیری نماید.
نماینده مجلس ششم اضافه کرد: کسانی که به دنبال جلوگیری از اندیشه های اصلاح طلبی و اعتدال گرایانه هستند و حضور مخالفانشان را بر نمی تابند، در تلاشند تا اجازه ندهند در مجلس خبرگان تحولاتی صورت گیرد. آن‌ها سعی دارند تا سنگر خبرگان همچنان اصولگرا باقی بماند و  فجایعی که در هشت سال گذشته ببار آمده را پنهان نمایند.
این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: این افراد چون در انتخابات ریاست جمهوری ۲۴ خرداد هم پیروز نشدند سعی می کنند تا در هر انتخاباتی، این شکست خود را جبران کند حال این انتخابات توسط مردم صورت گیرد یا خود اعضای آن نهاد.
این استاد دانشگاه ادامه داد: به نظر من فقهایی که دلسوز کشور هستند، از خدمات آقای هاشمی به نظام و ملت آگاهند و با منش اعتدالی ایشان هم آشنایی دارند. بنابراین باید از ایشان حمایت کنند و از آقای هاشمی بخواهند تا ریاست خبرگان را بر عهده بگیرد.
جلالی زاده در پایان سخنانش درخصوص نگاه‌های جناحی و سیاسی گروهی از اصولگرایان نسبت به ریاست مجلس خبرگان گفت: این افراد می‌خواهند فضا در همان حالت که در هشت سال گذشته حاکم بوده، بماند و تغییری نکند به همین دلیل در تلاشند تا فرد همسو و همفکر خود را بر صندلی ریاست بنشانند تا در مجلس خبرگان رهبری مطالبات آن ها را پی گیری کند.
کد خبر: ۲۸۷۲۴۹
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ – ۰۹:۵۴
مطالب مشابه
دیدگاه ها