نمایش نوار ابزار

احزاب هراسی، نتیجه مخالفت با دموکراسی است

89478677جلال جلالی‌زاده، نماینده سابق مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی و عضو حزب اتحاد ملت نیز معتقد است: اگر انسان کمی تجربه و تعقل داشته باشد و سرنوشت کشورهای مترقی دنیا را مورد بررسی قرار دهد، در می‌یابد کشورهایی که از نظر سیاسی به سطح بالایی رسیده و حرفی برای گفتن دارند، نتیجه تحزب بوده است.

به گفته جلالی‌زاده، هر کشور دارای احزاب و تشکل‌های سیاسی قدرتمند، قادر است مردم را پیرامون مسائل مختلف جمع و مشارکت دهد و قطعا این کشور از نظر اقتصادی نیز توسعه یافته است.

عضو حزب اتحاد ملت براین باور است، افرادی که با تحزب مخالف هستند شاید تحزب را مخالف منافع خود دیده یا از پایگاه مردمی زیادی برخوردار نباشند. از نظر وی، این تفکر مخالف توسعه، پیشرفت و ترقی کشور است.

جلالی‌زاده گفت: اگر از همان ابتدا به تقویت احزاب پرداخته بودیم، وضعیت ما بعد از انقلاب به اینجا نمی‌رسید. هرکشوری که از احزاب قدرتمند برخوردار باشد هم حقوق مردم در آن حفظ می‌شود و هم جایگاه کشور در نظام بین‌الملل افزایش خواهد یافت.

عضو حزب اتحاد ملت بر این باور است که نقش احزاب در اداره کشور یک ضرورت در تمام دنیاست و حتما کشور ما باید به این سمت و سو حرکت کند تا هم پارلمان و هم دولت را تشکیل دهند. اما اینکه احزاب‌هراسی و گریزی را در کشور ترویج می‌دهند، نتیجه استبداد و مخالفت با دموکراسی است.

روزنامه ابتکار ،چهار شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۱ شماره۳۶۵۹

دیدگاه ها