نمایش نوار ابزار

بی توجهی به احزاب حامی

زهره احدی
بی توجهی به احزاب حامی
روحانی حدود یک هفته پس از فعالیت این کمپین حسن روحانی در یکی از سخنرانی های خود نسبت به آن واکنش نشان داد و اعلام کرد که هنوز بر سر عهد خود با مردم هست و از مردم خواست تا دست از حمایت وی برندارند.

چندی بعد رئیس دولت اصلاحات هم که همواره از حامیان اصلی حسن روحانی بود مجددا حمایت خود را نسبت به رئیس دولت دوازدهم عنوان کرد.

جلال جلالی‌زاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب و دبیر شورای هماهنگی اصلاح طلبان در گفت‌وگو با «ابتکار» در خصوص حمایت مجدد رئیس دولت اصلاحات از دولت دوازدهم گفت: «این چهره سیاسی مسائل کلان را در نظر دارد و حمایت وی نباید منجر به این شود که خواسته‌های سیاسی را به دست فراموشی بسپاریم. آقای روحانی بسیاری از حامیان خود را کنار گذاشته است. این در صورتی است نظرات آنها را هم باید مدنظر قرار دهد شاید رئیس دولت اصلاحات در جریان انتظارات و توقعات حامیان سابق و معترضان کنونی نباشد.»

وی در رابطه با گسترش نارضایتی‌ها نسبت به عملکرد دولت دوازدهم اظهار کرد:« روحانی باید نسبت به عملکرد خود تجدید نظر کند و به شخصیت‌ها و چهره‌هایی که در زمان انتخابات از وی حمایت کرده‌اند، توجه نشان دهد.»

وی تصریح کرد:« آقای روحانی در چند ماه گذشته برخلاف میل حامیان اصلی خود رفتار کرده‌است و روندی که دنبال کرده بدون توجه افکار عمومی، جامعه و حامیانش است. آقای روحانی نمی‌تواند بگوید که من دیگر با مردم کاری ندارم و نیازی نیست که آنها را در نظر بگیرم.»

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه احزاب حامی وی در زمان انتخابات هزینه‌های بسیاری داده‌اند، بیان کرد:« آقای روحانی باید با احزابی که از دولت او حمایت کرده‌اند جلساتی داشته باشد تا این نارضایتی‌ها ادامه نداشته باشد. رئیس دولت دوازدهم با بی‌توجهی به حامیان خود حتی حاضر نشده‌است تا جلسه‌ای ترتیب دهد.»

وی خاطرنشان کرد:« انتقادات کمپین پشیمان هستم کاملا بر دولت دوازدهم وارد است و بسیاری از منتقدان در حقیقت، زمانی از طرفداران پروپاقرص روحانی بوده‌اند و این افراد انتظاراتی داشتند که به آن دست پیدا نکردند.این رفتارها پس از انتخابات، بی توجهی به خواست مردم و اصلاح‌طلبان موجب یک دلگیری عمومی شده است. کسانی که به وی رای داده‌اند انتظار دارند که مطالبات آنها را پیگیری کند. یک رئیس جمهوری به تنهایی نمی‌تواند به قدرت برسد و به دنبال زحمات احزاب و چهره‌ها به این مقام می‌رسد اما رویکرد کنونی وی خلاف این مسئله را نشان می‌دهد.» وی با بیان اینکه رئیس دولت دوازدهم در زمان انتقادات شعارهای تندی داد اما در حال حاضر رویکردی خلاف آن را دنبال می‌کند، عنوان کرد: « حسن روحانی توجهی به حامیان خود ندارد و بسیاری از حامیان سابق وی که چهره‌های سیاسی هستند از وی گله‌مند هستند. البته این را هم باید در نظر داشت که تداوم چنین رویکردی و ایجاد شکاف میان وی و حامیانش به نفع خود آقای روحانی نخواهد بود.»

روزنامه ابتکار

دیدگاه ها